Hamilton Mercedes’te Huzursuzluklar Yaşandığını İtiraf Etti

0

Lewis Hamilton, bu yıl Mercedes’te bazı huzursuz zamanlar yaşadığını ve hissettiği şeylerin “biraz garip” olduğunu söyledi.

Hamilton bu yıl sürücüler klasmanında son yarışa kadar götürdüğü mücadeleyi takım arkadaşı Nico Rosberg’in arkasından sezonu ikinci bitirdi.

Barcelona ve Avusturya’daki kazalar ve aynı zamanda Hamilton’ın dayanıklılık problemleri başta olmak üzere geçtiğimiz yıl ikilinin mücadelesinde duyguların yoğun yaşandığı bir çok an yaşandı.

Son yarışa girerken Hamilton sezon önesinde kendi mekanik ekibinden birkaç kişinin Rosberg’in ekibindekilerle değiştirilmesinden dem vurmuş, bu meselenin arkaplanını öğrenmek isteyenlerin 10 yıl içinde yazacağı kitabını almalarını tavsiye etmişti.

İki gün sonra son yarışta, Hamilton pit duvarından gelen takım emirlerini doğrudan reddetti ve şampiyonluğu kazanmak için Rosberg’i arkasındaki pilotlara doğru yavaşlattı.

Abu Dhabi yarışının gürültüsü sona erdiğinde Hamilton yine 2016 yılında perde arkasında Mercedes’te yaşananlar hakkında çok da huzurlu olmadığının ipuçlarını verdi.

“Biraz garip hissettiren hadiseler oldu. Kesinlikle bazı huzursuz durumlar oldu. Ama bunu beklemeliydim. Ve bence bu ön sıralarda mücadele ettiğiniz zaman kendiliğinden geliyor.”

“Eğer şampiyonluk için savaşan iki sürücüleri varsa bu takım için aldatıcı bir durum. Ama sizi öldürmeyen güçlendirir. Tüm bu tecrübelerden, farklı karakterler ve kendiniz hakkında çok şey öğrenirsiniz.”

Son yarıştan sonra padokta, Hamilton’ın İspanya’da yaşanan kazanın akabinde Mercedes’i takımdan ayrılmakla tedhit ettiği rivayetleri dolaşmıştı. Ancak İngiliz pilot konu hakkında konuşmaya istekli davranmadı.

“Sadece ileriye bakıyorum, yani geçmişteki tecrübelerde kalkmak ve onlar hakkında düşünmek yapmam gereken bir şey değil. Şimdi sadece gelecek sezona odaklanmalıyım. Rivayetler çoktan başladı ve nereden geldikleri enteresan. Şimdi odak, gelecek sezon.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz