Berger: Rosberg Dönebilir

1

Emekli McLaren ve Ferrari sürücüsü Gerhard Berger, 2016 şampiyonu Rosberg’in gelecekte pistlere dönme ihtimalini göz ardı etmiyor.

Rosberg ailesinin yakın bir dostu olan ve Alman sürücüyü iyi tanıyan Berger, Rosberg’in Mercedes’le geçen yaz imzaladığı iki yıllık sözleşme için pazarlıklar yürütmüştü.

“Kendi kendine ‘daha fazla evde oturmak istemiyorum’ demesi iki veya üç yıl alabilir. Onun sıkılacağını hayal edebiliyorum.”

Berger, sporu önce bırakan sonra geni dönen pilotlara örnek olarak Kimi Raikkonen ve Michael Schumacher’i gösterdi. Nico Rosberg konusunda da Berger, şampiyon pilotun genç yaşını düşünerek bunun geri dönüş imkanını sadece daha mümkün kıldığını söyledi.

“İhtimal ortada, özellikle çok gençken, zirvesinde bırakınca. Hangi işe girerse girsin, hiçbir şey bu araçları sürmenin ve podyumda kazanan olarak durmanın hissiyle mukayese edilemez. Nico bunun kendisi için fark etmediğini söylese de, onun gelecek birkaç yıl içinde sıkılacağını hayal edebiliyorum. Rosberg için yaşı dolayısıyla özellikle zor olacaktır. Eğer her zaman yaptığınız şeyi yapamayacağınız bir yaşta olsaydınız, farklı olurdu.”

1 Yorum

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz