Wolff: Alonso’yu Düşünüyoruz

0

Mercedes patronu Wolff, Nico Rosberg’in yerini doldurmak için Fernando Alonso’yu değerlendirdiklerini itiraf etti.Brackley merkezli takım, gelecek sezon boşta olan ikinci koltuklarını doldurmak için tüm seçenekleri değerlendiriyor, ince eleyip sık dokunuyor. Daha Rosberg’in istifasının geldiği ilk andan beri, Alonso’nun en güçlü adaylardan biri olduğu söyleniyordu. Ancak öte yandan, McLaren de Alonso’nun 2017 için takımda kalacağına güvendiğini söyledi. Wolff de Salı günü yaptığı açıklamada çifte dünya şampiyonunun takımı tarafından göz ardı edilmediğini söylemişti.

“Fernando’yu göz önüne almalısınız. O Çok saygı gösterdiğim bir pilot. Ve o yeteneği, hızı, tecrübeyi birleştiriyor, hepsi orada. Ancak kendisi şu an McLaren-Honda ile sözleşmeli ve bizim de bütün diğer seçenekleri tartmamız gerekiyor.”

Alonso’nun Mercedes’in tüm beklentilerini karşılıyor olmasına rağmen, Alman üretici Alonso’nun takıma gelişi hakkında soru işaretlerine sahip.

Spygate Hatırası

Lewis Hamilton’la sorunlu bir ilişki yaşamaları ihtimali, birlikte geçirdikleri 2007 sezonundan sonra açık görünüyor. Aynı zamanda Mercedes yönetimi, Alonso’nun da müdahil olmasıyla itibarlarını zedeleyen Spygate skandalının acısını hala unutabilmiş değil. O yıl Nigel Stepney Ferrari aracıyla ilgili kimi verileri McLaren’e aktarmış ve bu durum ortaya çıkınca o yıl birlikte olan McLaren-Mercedes ekibi 100 milyon dolar ceza almış, takımlar klasmanından diskalifiye edilmişti.

Alonso açıkça göz ardı edilmese de, boş koltuk için önemli adayların hala Pascal Wehrlein ve Valtteri Bottas olduğu konuşuluyor. Ancak Bottas’ın durumu Williams’ı ikna etmeye bakıyor.

Toto Wolff’ün açık konuşmadığı bir konu da takımın Hamilton’la lastik lastiğe yarışacak birini mi yoksa iki numaralı bir pilot mu aradığı konusuydu. Sky’a verdiği röportajında Wolff konu hakkında şöyle konuştu:

“Şu an sahip olduğumuz gibi bir sistemi muhafaza edeceğiz. Her zaman iki sürücü için de eşit statümüz olacak: ikisine de eşit imkanı, elimizdekinin en iyisini vermek. Ve bence bunu taraftarlara borçluyuz, kendimize borçluyuz. Çünkü tepeden aşağı dümdüz bir düzene sahip olamazsınız.”

“Olduğunu görmek istediğimiz şey bu değil.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz