Wehrlein Mercedes’i Sıkmak İstemiyor

0

Pascal Wehrlein, göreve hazır olduğunun altını çizse de sık sık arayıp Mercedes’in başını ağrıtmak istemiyor.

Çiçeği burnunda şampiyon Rosberg, şampiyonluğunun beşinci gününde emekliliğini açıklamış ve gelecek sene için bir Mercedes koltuğu böylece boşa çıkmıştı. Mercedes’in boş koltuğuna gridden yoğun talep olurken, Toto Wolff de aceleci davranmayacaklarını, ince eleyip sık dokuyacaklarını söylemişti.

Mercedes’in akademisinden yetişen Pascal Wehrlein, henüz Formula 1’deki ilk yılını tamamladı ve Mercedes koltuğunun güçlü adaylarından biri olarak gösteriliyor. Son günlerde sık açıklamalar yapan Alman pilot, bugün açıklamalarına bir yenisini daha ekledi:

“Takım onları için sürmeyi isteyeceğimi biliyor, yaptığım testler müthişti. Onları her gün arayıp ‘neler oluyor’ diyemem, sinir bozucu olmak istemiyorum. Eğer takım için doğru kişi olduğumu düşünürlerse buradayım. (İyi bir performans) ortaya koymak için ne yapmam gerekiyorsa yapacağım. Şimdi sadece beklemem gerek.”

Wehrlein, Rosberg’in ayrılığından sonra Toto Wolff’le konuştuğunu, en son konuşmalarının Stuttgart’taki Mercedes etkinliğinde Cumartesi günü gerçekleştiğini söyledi.

“Şu an bir haber yok fakat beklendiği gibi her pilot onu arıyor. Herkes Mercedes takımına katılmak için bu inanılmaz fırsatı yakalamak istiyor. En iyi seçeneğe gitmek istemelerini, takım için en iyi kimin olacağına karar vermek için biraz daha zaman istemelerini anlıyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz