Ricciardo: Gizli Bal Porsuğunun Kilidini Açma Zamanı

0

Formula 1 sezonu şu an tatilde olabilir ancak Red Bull’un Avustralyalı pilotu Daniel Ricciardo şimdiden önümüzdeki sezonu düşünüyor ve ekliyor: ”Gizli bal porsuğunun kilidini açma zamanı.”

Gelecek  sezon için değişiklikler, araçların daha agresif görünümlü olmasını ve tur başına yaklaşık 5 saniye daha hızlı olmasını öngörüyor. Geniş lastiklerle birlikte aracı kullanmanın zorlaşması bekleniyor. Böylece de pilot/yetenek faktörünün devreye girmesi anlamına gelebilir.

Ricciardo, antrenman programına adapte olması gerektiğini söylüyor.

”Hazırlık aşamasında bazı şeyleri değiştirmek zorunda kalacağız ve sezon içi çalışmalar da değişecek.”

”Geçen birkaç sezon ağırlık düzenlemeleri ve kilo verme gibi şeylerle uğraştık.”

Gelecek sezon farklı olacak. Biraz daha fiziksel güç elde edebilme önemli ve ödüllendirici olacak. Bu yüzden bunun üzerinde çalışıyorum.”

Sezonu 3. bitiren Ricciardo, Mercedesler dışındaki en iyi pilot oldu. Avustralyalı pilot bu durumun kendi beklentilerini bile aştığını söylüyor.

”Bu yıl daha yüksek bir seviyede, kendimi gerçekten zorladığımda 2014 sezonunda yaptığım her şeyi yapıyormuşum gibi hissettim. Yıl boyunca bazı oldukça güçlü seviyeleri bulabildim. Birçok kez çıkabileceğimi düşündüğüm seviyenin üstüne çıktım ve bu benim için biraz şaşırtıcıydı. ”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz