Marchionne: Ferrari ‘Çözümü’ Buldu

3

Fiat Başkanı Sergio Marchionne’ye göre Ferrari galibiyetsiz geçen 2016 sezonun ardından, gridin ön sıralarına geri dönmek için gerekli çözümü buldu.

Ferrari 2016’ya Mercedes’le her iki klasmanda savaşma konusunda büyük umutlarla girmiş, ama podyumun en üst basamağına ulaşma konusunda başarısız olarak sezonu Red Bull’un da gerisinde 3. tamamlamıştı.

Sezon ortasında takımın teknik direktörü olan James Allison’ın ayrılışıyla, Ferrari’de teknik direktörlük görevine 2014 yılında güç ünitesinin başına getirilen Mattio Binotto atandı.

Sporun yaz tatiline girdiği dönemden beri Ferrari’deki değişen yaklaşıma destek veren Marchionne, takımı tekrar yarış kazandığı günlere geri döndürme konusunda Binotto’ya “son derece inandığını” belirtti.

Florida’daki Finali Mondiali etkinliği sırasında Marchionne, “Bence Ağustos ayındaki değişiklikler spor yönetimimizi yeniden başlatmamızı temsil ediyor.” dedi.

“Adamlara(Maranello’daki fabrikada çalışanlara) zaman vermeliyiz: Onlar oldukça iyi çalışıyor ve onların bize neler kazandıracaklarını göreceğiz. Ancak, bunun doğru çözüm olduğuna inanıyorum.”

“Ferrari’deki kariyerinde neler yapabileceğini gösteren ve şimdi teknik ekibi yöneten Mattio Binotto’ya son derece inanıyorum.”

Ferrari 2016 sezonunu 398 puanla Red Bull’un 70 puan gerisinde 3. sırada tamamlarken, Sebastian Vettel(7) ve Kimi Raikkonen(4) sezon boyunca toplamda 11 podyum elde etti.

 

3 YORUMLAR

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz