Fransız Sürücüler F1’in Fransa’ya Dönmesinden Memnun

0

Pazartesi günü Fransa’nın takvime 5 yıl süre ile yeniden döneceği açıklanmıştı, 10 yıldır takvimde olmayan Fransa 2018 de tekrar geri dönüyor.

Bazı Fransız pilotlar ise bunun üzerine şu açıklamaları yaptı: “Bu büyük bir proje ve Fransız motorsporları adına çok önemli bir gelişme. Otomobil endüstrisi olsun, turizm açısından olsun bölgenin gelişmesi için son derece önemli” dedi 4 kez dünya şampiyonu ve 1990 Paul Ricard galibi Alain Prost. “Bu etkinliğe katılmayı planlıyorum ve ilerde çok popüler bir yarış olmasını umuyorum.”

Eski Ferrari yıldızı Jean Alesi ise ekledi: “Paul Ricard pistinin geri döndüğünü görmek uzun süredi aldığım en iyi haberlerden biri! Çok güzel anıları geri getirdiği için heyecanlıyım. Bir fan olarak arkadaşlarımla bu yarışa bende katılacağım!”

Formula 1’deki son Fransız yarış galibi Oliver Panis ise bunları söyledi: “Gururlu ve mutluyum, kariyerim de bu etkinliğin içerisinde yer almaktan son derece mutluyum. Fransanın geri dönmesi için çalışan bütün ekibe ve yardımcılarına çok teşekkür ediyorum.

Şu an Formula 1 de yer alan 2 Fransız sürücü Estaban Ocon ve Romain Grosjean’da açıklamalarda bulundular.

Grosjean, “Bu harika haberi duyurmak için orada bulunamadığım için özür dilerim,” dedi. “Biz (Fransız sürücüler) bizim taraftarlarımızın önünde yarışabileceğiz ve bundan dolayı oluşan duygusal düşüncelerimizi kolayca tahmin edebilirsiniz. “Bunu başkaları ile konuştum ve dürüst olmak gerekirse son yıllarda geri dönüşü hakkında şüphelerim vardı ve aniden bir araya gelen birçok kişi sayesinde Fransa GP’sinin dönüşü hayata geçirildi.” şeklinde konuştu.

Ocon, “Fransız sürücülerin önünde yarışmak için sabırsızlanıyorum. Bu gelişmeden dolayı mutluyum” dedi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz