Fernley: Vijay Mallya Övgüyü Hak Ediyor

0

Bob Fernley’e göre takımın seneyi markalar klasmanında dördüncü kapatmasından sonra Vijay Mallya daha çok övgüyü hak ediyor.

Fernley, Hindistanlı iş adamıyla 1982 yılında tanıştı. Fernley o yıl Mallya’nın Madras GP’sinde kullanacağı Formula 1 aracının satın alma sürecinde yardımcı olmuştu. Mallya, bir yıl Spyker adıyla yarışan eski Jordan takımını satın aldıktan sonra 2008 yılında Force India ismiyle yarışmaya başlamıştı. Takım bu süreç içerisinde markalar klasmanında son sıradan başladığı yolculukta bu yıl dördüncülüğe kadar geldi.

Tam da Mallya bazı çevrelerde iş anlaşmalarıyla eleştirilip Force India’dan desteğini çekeceği konuşulurken, Fernley Mallya’nın takıma desteğinin ne kadar önemli olduğunu altını çizdi.

“Evet, o övülmeyi çok hak ediyor. Vijay gelecek sene Formula 1’deki 10. yılını kutlayacak. 10 yıl boyunca ortalarda olan ve (takımı) desteklemeye davam eden bireysel takım sahipleri pek yoktur. (Takımın yükselişindeki) Sebep de tam burada. Bunun bir sihir olduğunu düşünmüyorum. Bu sadece süreklilikle, detaylara dikkatle ve iyi insanlarla akalı.”

Williams’ı dördüncülük yolunda mağlup etmek takıma finansal anlamda katkı yapmış olsa da, 2015 yılında dördüncülük ve beşincilik arasındaki fark sadece 3 milyon dolardı. Fernley de zaten bu sonucun asıl etkisinin takımın tutkusuna katkı yapmak olduğunu söyledi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz