Vettel ve Raikkonen Oval Daytona’da Sürüş Gerçekleştirdi

0

Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen Ferrari’nin gelenelsek sezon sonu kutlaması için Pazar günü Florida’daki Daytona Uluslararası Pisti’ndeydiler ve F60 ile oval pistte tur attılar.

Ferrari’nin geleneksel sezon sonu etkinliği olan Finali Mondiali, ilk kez Amerika topraklarında gerçekleştirildi ve Ferrari bu etkinlikle 2016 yılını kutlamış oldu.

Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen gazeticilerle görüştükten sonra, kendilerine tahsis edilen F60’larıyla ünlü oval bölümü dolduran seyircilere kalkış, pit stop ve tabii ki geleneksel lastik yakma gösterilerinde bulundular.

İki pilot pit yoluna dönmeden önce finiş çizgisini yan yana geçerek 1967 Daytona 24 saat yarışındaki 3 Ferrari spor aracının ünlü geçit törenini tekrarlamış oldular.

2016’yı geride bırakıp 2017 sezonunu sabırsızlıkla bekleyen Vettel ve Raikkonen, Ferrari’nin bu sezonki hayal kırıklığı yaratan markalar klasmanı 3.’lüğünü geliştirebileceği konusunda umutlular.

Vettel Ferrari’nin websitesine, “Bu sezon hakkında hepimiz kötü hissettik” itirafında bulundu ve ekledi: “Kazanmak istiyorduk, ama hedeflerimize ulaşamadık. Ancak, 2017’ye inanmak için sebeplerim var, biz daha güçlü bir pakete sahip olacağız.”

Kimi Raikkonen, “Gelecek yıl kurallarda bir değişiklik olacak ve kimin en iyisini yapacağını söylemek zor. Biz kendimize konsantre olmak zorundayız. Çünkü Ferrari diye çağrıldığında, beklentiler çok yüksektir.”

Ferrari’nin Daytona hafta sonu aynı zamanda Maranello’nun sahibi olduğu 800’den fazla aracın katıldığı ve bir Amerikan pistinin görmüş olduğu en büyük geçit törenini de içeriyordu.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz