Red Bull Pilotlarının Sözleşmesi “Uzun Vadeli”

1
Max Verstappen ve Daniel Ricciardo

Nico Rosberg’in ayrılığının ardından Max Verstappen ile Mercedes arasında yaşanan şakalaşma Red Bull’u rahatsız etmişe benziyor. Red Bull; açıkça, pilotlarının herkese açık olmadığını belirtti.

Geçen cuma günü yaşanan şokun ardından Mercedes, Verstappen’in şaka yoluyla yaptığı iş başvurusuna cevap vererek referans göndermesini istedi. Hollandalı genç yıldız, kendisinin Mercedes için en iyisi olduğunu söyleyerek şakayı devam ettirdi.

Bu eğlenceli şakalaşma devam ederken, Red Bull ne 19 yaşındaki Verstappen’in ne de Daniel Ricciardo’nun yakın zamanda hiçbir yere gitmeyeceğini belirtti. Red Bull takım patronu Christian Horner, Sunday Mirror’a yaptığı açıklamada açık ve net bir şekilde “Her 2 sürücümüzün de uzun vadeli sözleşmesi var.” diyerek Mercedes’e kapıyı kapattı.

Mercedes ise yıl sonuna kadar sürücü sorununu halletmeyi umuyor. BBC 5 Live’s programına katılan Niki Lauda, “Takıma uygun 2. bir pilot bulmak bizim için problem durumunda. Bunu iyice düşünmek, gerekli kişiler ile temasa geçmek zorundayız ve doğru kişiyi bulma konusunda doğru araştırma yapmalıyız.” dedi.

“Şubat ayındaki yeni otomobilin ilk testine kadar yeni sürücüye ihtiyacımız var ancak bu işi erkenden çözeceğimize eminim. Kim olursa olsun bir an önce  simülatörde çalışmalı ve ekiple çalışmayı öğrenmeli.”

“Yıl sonundan önce bir karar alacağız ve pilotlardan birine beklenmedik bir Noel hediyesi vereceğiz.”

1 Yorum

  1. Zaten beklenen bir durumdu bu. Red Bull’un oldukça başarılı iki pilotu var ve ikisini de asla bırakmak istemeyecektir. Ha Mercedes Red Bull’a motor vermeyi kabul ederse o zaman durum değişebilir :D

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz