Fransa GP’sinin Geri Dönüşü Bianchi’ye Adandı

0

Organizatörler Fransa GP’sinin Paul Ricard’la geri dönüşünü geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Fransız F1 pilotu Jules Bianchi’ye adadılar.

Bianchi, 2014 Japonya GP’sinde kurtarma aracına çarptıktan sonra ciddi kafa yaralanmalarına maruz kalmış ve kazadan 9 ay sonra tedavi gördüğü hastanede, 25 yaşında, hayata veda etmişti.

Provence-Alpes-Côtes d’Azur Bölgesel Konseyi Başkanı Christian Estrosi, geri dönüşün ardındaki anahtar figürlerden birinin Jules Bianchi olduğunu belirtti ve Fransız pilota övgüde bulundu.

Christian Estrosi Paris’deki basın toplantısında, “Sürücümüz Jules Bianchi için bir düşüncem var; Bu müthiş geri dönüşünü ona adamak istiyorum” dedi ve ekledi: “Düşüncelerim onun ailesine, onun babasına gidiyor.”

Jules Bianchi kariyerindeki ilk ve tek puanı Monaco’da elde etmesine rağmen, kendi topraklarında hiç F1 yarışına katılmadı.

2018 yılından itibaren geçerli olacak 5 yıllık bir anlaşmayla takvime geri dönen Paul Ricard, 1971-1990 yılları arasında 14 Fransa GP’sine ev sahipliği yapmıştı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz