Ferrari, Rosberg’den Sonra Zayıf Bir Mercedes Beklemiyor

0

Daytona’da Finali Mondiali etkinliğine katılan Ferrari kampı, Rosberg’in ayrılığını değerlendirdi.

Pazar günü Daytona’daki Ferrari Finali Mondiali etkinliğinde konuşan Ferrari’nin en üst ismi Marchionne, Nico Rosberg’in ayrılığına herkes kadar şaşırdığını ve hemen akabinde Mercedes patronu Toto Wolff’e bir cep telefonu mesajı gönderdiğini söyledi.

Nico Rosberg’in ayrılığından sonraki hisleri ve tepkileri sorulunca Marchionne, “Toto’ya bir mesaj yolladım. Haber geldiğinde uçuyordum ve bir bakıma şaşırdım. Aslında ben Rosberg’in yaptığı şey için cesaretli olmasını övdüm. Bence zamanlama hayatta her şeydir. Formula 1’i bir şampiyon olarak bırakıyor. Bundan daha iyisini elde edemezdi” dedi.

“Bence Nico, hayatının büyük kısmını yarışlara yatırdığı bir yaşa ulaştı. Ve şampiyon olmak da onun beklentilerinin zirvesi. Tercihini yaptığı için onu tebrik ediyorum ve bunun Mercedes’i 2017 için nereye götürdüğünü bilmiyorum.”

“Daha zayıf bir Mercedes hiç beklemiyorum. Hala Lewis Hamilton’a sahip olduklarını unutmayalım. Eminim ki geçmişte sahip olduklarına eşit kalibrede bir pilot seçeceklerdir.

Arrivabene’den Saygı

Takım patronu Maurizio Arrivabene, Rosberg’in spordaki temel amacına ulaştıktan sonra Formula 1’in dışında “farklı bir hayat” aradığına inanıyor.

“Bu dünyada biz teknolojiye o kadar odaklanmış durumdayız ki bazen insan olduğumuzu unutuyoruz. Onun kararına tamamiyle saygı duyuyorum. Bazen sola bakarız, sağa bakarız ve ortada bir kalbimiz ve beynimiz olduğunu unuturuz. Nico bunu hissediyordu ve farklı bir yaşam arıyordu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz