Vettel: Rosberg’in Yerine Geçmeyeceğim

0
2015 Hungary Gp,Sebastian Vettel

Vettel Ferrari’ye bağlı olduğunu söylediği halde, yakın zamanda emeklilik kararı veren Nico Rosberg’in yerine geçeceği hakkında spekülasyonlara maruz kalıyor.

Daytona’daki Ferrari Dünya Finalleri etkinliğinde konuşan Vettel, Rosberg’in şampiyon olarak emeklilik kararı vermesine saygı duyduğunu ve ona ”İyi tatiller” dileklerinde bulunduğunu söyledi.

2017 için kontrat durumu ve Mercedes’den herhangi bir temas olup olmadığı hakkındaki soruya Vettel, “Kimi ve benim ikimizinde seneye kontratımızın olduğu sır değil.” cevabını verdi.

Ayrıca 2017 sezonuna doğru ilerlerken Rosberg kaybının Mercedes için bir sorun olup olmayacağı ile ilgili yorum yapmakta isteksiz davrandı.

“Planlarının ne olduğunu bilmiyorum ama önümüzdeki yıl için kendimize bakmalıyız, önümüzdeki sene bir çok şey değişecek ve oldukça yoğun olacağız. Açıkçası gelecek sene için oldukça pozitifiz.”

“Takım gittikçe güçleniyor. Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde bunu hissettik hem fabrika hem de pist üstünde. Herkesin önüne daha iyi bir araçla çıkmalıyız.”

Vettel, Rosberg’in zirvede emekli olmasına saygı duyduğunu söyledi.

“Herkes yapmak istediği şeyde özgür. Kararına saygım var. Eminim ki başka bir şey yapması zaman alacaktır. Ona iyi tatiller dilerim.” diyerek röportajı noktaladı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz