Porsche 2017 Sürücülerini Açıkladı

0

Porsche ekibi, gelecek sezon LMP1’de yarışacak kadrosunu güçlendiriyor. Takım 2017 için Lotterer, Tandy ve Bamber’ı açıkladı.

2016 yılında sporu bırakan Mark Webber’in ardından Porsche, şampiyon olmuş aracındaki iki sürücü Romain Dumas ve Marc Lieb’le yollarını ayırdı. Audi’nin spordan ayrılmasından sonra boşta kana Lotterer, kardeş takım Porsche’ye geçti. Geçen sene Nico Hulkenberg’le beraber Le Mans kazanmış ikili, Tandy ve Bamber da GT klasmanından LMP1 klasmanına geçiş yapmış oldu.

Yeni transfer Lotterer, transferi hakkında şöyle konuştu: “Takımda olmaktan mutluyum. Porsche sürücüsü olmanın, özellikle Le Mans’ta ne kadar özel olduğunu biliyorum. Bu kariyerimde büyük bir an…Her şeyden önce Le Mans’ı kazanmakla ve şampiyonluk rekabetine girmekle alakalı.”

Lotterer ve Tandy #1 numaralı Porsche 919 Hybrid’in koltuğuna geçecek ve Neel Jani’ye eşlik edecek. Diğer Porsche’de ise Bamber, Webber’in yerine geçip Hartley ve Bernhard’ı tamamlayacak.

Lotterer, 2010 yılından beri Joest Audi P1 ekibinde Fassler ve Treluyer ile birlikte sürüyordu. Transfer, bu uzun soluklu ekibe de bir nokta koymuş oldu. Fakat Lotterer’in DTM’de Audi ile devam edeceği, WEC kariyerini ise Porsche ile sürdüreceği konuşuluyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz