Mercedes Vettel veya Alonsoyu Kovalama Konusunda İsteksiz

0

Mercedes motor sporları patronu Toto Wolff’e göre, Mercedes rakipleri Ferrari ve McLaren’e müdahale etmek istemiyor.

F1’in yeni şampiyonu Nico Rosberg, Cuma günü şok bir kararla emekliliğini açıklamadan önce 2017 gridi büyük oranda tamamlanmış ve sadece Sauber’de 1, Manor’daysa 2 boş koltuk kalmıştı.

Ferrari’yle sözleşmesi bulunan Vettel veya McLaren’le sözleşmesi bulunan Alonso’ya cezbedici bir teklifte bulunup bulunulmayacağı sorulduğunda Toto Wolff, bunun gündeminde yüksek öncelikte olmadığını söyledi.

Gazzetta Dello Sport’a konuşan Wolff, “Benim niyetim, Ferrari’nin iç sorunlarına müdahale etmek değil.” dedi.

“Ve Sebastian’ın gerçekten bize gelme niyetinde olup olmadığını bilmiyorum. Aynı şey Alonso için de geçerli. Ferrari veya McLaren Aralık ayında Alonso veya Vettel olmadan ne yapardı? Ya da Bottas olmasa Williams?”

Ancak Toto Wolff, Cuma günkü haberlerden beri telefonunun sıcak çalıştığını kabul etti.

Wolff, “Telefon bombardımanına uğradım. F1 pilotlarının %80 tarafından arandım.” dedi.

“Kim aramadı ki? Kimi Raikkonen ve Daniil Kvyat hariç. Çünkü, sadece onlarda numaram yok.”

Mercedes’in genç sürücüleri Pascal Wehrlein ve Esteban Ocon 2016’da Manor ile yarış deneyimi kazandılar. Daha sonra Ocon, Mercedes motoru kullanan Force İndia ile çok yıllı bir anlaşma yaparken, Wehrlein da Sauber’de boşalan koltuk için güçlü adaylardan biri olarak ortaya çıktı.

ocon-wehrlein

Wolff, Nico Rosberg ve Lewis Hamilton’ın ilişkisinin zıttı olarak belirlenmiş bir iki numara kiralayabileceklerini ve isteksiz olmalarına rağmen pazarı test edebileceklerini belirtti.

“İlk yol, bir numara ve iki numaraya sahip olmayı düşünmek,” diyen Wolff ekledi: “Michael (Schumacher) ve Felipe (Massa) dönemindeki Ferrari’ye biraz benzer. Yani markalar klasmanı için puanları garanti edecek bir pilot kiralamak.”

“İkinci hipotez(varsayım) bizim genç sürücülerimiz Ocon ya da Wehrlein’ı desteklemek. Sonuçta, diğer takımlar Max ve Stoffel gibi genç isimlere bir şans verdiler.”

“Üçüncü yol bir başka yıldız pilot bulmak için pazara geri dönmek. Pazar günü Brackley’de olacağım ve Ron Meadows, Andrew Shovlin ve bir grup üst düzey mühendisle görüşeceğim. En iyi çözümü bulmak için çalışmaya başlayacağız.”

“Bu yeni ve heyecan verici bir meydan okuma. Nihayetinde 19 yarış kazanmış olsak bile bu engellerle dolu çok karmaşık bir sezondu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz