Hamilton 2016 yılında daha çok kalbiyle sürdüğünü hissettiğini söyledi.

İnişli çıkışlı sezonunda 43 puanlık farkı kapatıp, yaz arasında 19 puan farkla lider giden sonrasında 33 puan geriye düşen ve tekrar geri gelen Hamilton farkı kapatmayı başaramamıştı.

Malezya’da lider giderken şansız bir şekilde motoru patlayıp yarışa veda eden Hamilton, bu sene bir çok motor sorunu yaşamıştı. Bunun üzerine zayıf startlarına rağmen 10 yarış galibiyeti ve 12 pole pozisyonu kazanmıştı.

Paris FIA ödül töreninde konuşan Hamilton: “Düşünüyorum ki bu yıl kariyerimin kalanına oranla daha çok kalbimle sürdüm” dedi.

“Bu yıl çok fazla mücadele içinde oldum, liderken 8.’liğe düştükten sonra tekrar tırmanmaya çalışmak, zorlukların üstünden gelmek için çok fazla destek aldığımı gönülden söylemek istiyorum.”

Hamilton, İspanya ve Avustruya’daki temasların da gözünün önüne geldiğini ekledi, İngiliz sürücü: “Barcelona ve Avusturya’nın dışında çok ciddi sorun yaşamadık.” dedi.

Abu Dhabi’deki yaklaşımını değiştirip değiştirmeyeceği sorulan Hamilton, “Bir daha olursa yaklaşımımı değiştireceğimi zannetmiyorum.” diye ekledi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz