Rosberg: Şampiyon Olmasam Bir Yıl Daha Devam Ederdim

0

Emekli dünya şampiyonu Nico Rosberg, eğer şampiyon olmasaydı yarışmaya en az bir yıl daha devam edeceğini söyledi.

Dün Viyana’daki FIA galasında Rosberg’in emekli olduğu haberi gündeme bomba gibi düştü ve Alman pilot, sporu adeta zirvede, şampiyon olarak bıraktı. Rosberg’in Merecedes kontratı iki yıl daha devam ediyordu fakat bu durum takımı Alman pilotun yerine farklı seçenekleri değerlendirmek zorunda bıraktı.

Rosberg, şampiyonluğu takım arkadaşı Lewis Hamilton’ın beş puan önünde almıştı. Alman pilot, eğer işler farklı gelişmiş olsa 2017 için kalacağını söyledi.

“Ben asla pes etmem, yani ikinci bitirsem bir yıl daha devam ederdim elbette. Kesinlikle. Altı yaşımda başladığımda hayalim netti: Formula 1 dünya şampiyonu olmak istedim ve peşinden koştuğum şey buydu. Ve benim için görev tamamlandı, yaptım. O (artık) gerçekleşmiş bir hayal ve başta aile olmak üzere sıra (artık) başka şeylerde. Sadece kalbimi izleyerek geleceğin neler getireceğini göreceğiz.”

Rosberg, bu haftanın başlarında Mercedes’e durumdan bahsetmemiş olmasına rağmen, Abu Dhabi’de damalı bayrağı geçtiğinde bunun son yarışı olduğunu biliyordu.

“Kazandığım zaman biliyordum, evet. Cesaretim olduğunu bilmiyordum, ama işte şimdi buradayım ve çok mutluyum.”

“En azından son dört yarışta inanılmaz gergin ve gerçekten tarif edilemezdi. Şampiyonluğumu kaybedeceğim an oydu. Son yarış, karımın kızımızı dünyaya getirirken acı çekmesini görmemden sonra zihin olarak yaptığım en zor şeydi.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz