Wolff: Rosberg’in Yerini Doldurmak Zaman Alacak

2
Nico Rosberg

Toto Wolff, Nico Rosberg’in ani ayrılışından doğan boşluğu doldurmanın ve seçenekleri değerlendirmelerinin vakit alacağını belirtiyor.

Toto Wolff, Nico Rosberg’in ani ayrılışından doğan boşluğu doldurmanın ve seçenekleri değerlendirmelerinin vakit alacağını belirtiyor.

Alman pilot Cuma günkü FİA ödül töreni öncesinde Formula 1’den ayrıldığını açıkladı.

Açıklama, Rosberg’in Dünya şampiyonluğu unvanını almasının ardından geldi.

Rosberg’in kendisini bu durumdan pazartesi günü haberdar ettiğini belirten Mercedes Motorsporları patronu Toto Wolff takımın Nico Rosberg’in yerini doldurmasının zaman alacağını belirtti.

Toto Wolff, ”Takım için beklenmedik bir haber ancak aynı zamanda heyecan verici bir durum.” şeklinde konuştu.

”Yeni bir döneme giriyoruz ve bu dönem için boş bir Mercedes kokpiti var.Seçeneklerimizi değerlendirip, gelecek için doğru yolu bulmamız biraz zaman alacak.”

”Nico cesur bir karar verdi. Çocukluk hayallerini süsleyen Dünya Şampiyonluğunu kazanarak kariyerini doruk noktasında bırakmayı seçti.”

”Kararını bana açıkladığında onun bu seçimini kabul etmem gerektiği anlamına geliyordu.”

”Onun kişiliğini açıklamak için bir kaç kısa kelime kifayetsiz kalır. Ancak Nico, onu bu günlere getiren savaşçı ruhuyla doğal yeteneğinin bir karışımına sahip.”

”Kariyeri boyunca insanlar, babasının dünya şampiyonu olması nedeniyle başarının altın tepside olduğunu düşündü. Aslında, bu mücadeleyi zorlaştıran şey omuzlarında beklentinin getirdiği ağırlıktı.

Bu arada Wolff, 31 yaşındaki Rosberg’in sezon başında sözleşme uzatmış olması nedeniyle bu kararın tamamen beklenmedik olduğunu kabul etti.

Bu kararın geleceğini daha önceden düşünüp düşünmediği sorulan Wolff,”Çok fazla olmasa da biraz hissettim. Seyahatlerde bir şeyler olduğunu hissediyordum.”

”Bu beni ve Niki Lauda ile diğer yönetim kurulu üyelerini eşit derecede şaşırttı. Bu asla hayal etmeyeceğimiz bir şeydi. Aynı şekilde,bu karar benim için hayranlık vericiydi.

”Ne yaptığını kesinlikle biliyor ve düşüncelerini kontrol ediyor. Bana söylediği ilk andan beri bu kararı hakkında hiç bir tereddütü olmadı.

2 YORUMLAR

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz