Rosberg’den Duygusal Veda

1

Nico Rosberg, F1 dünyasında şok etkisi yaratan ayrılık kararı hakkında Instagram üzerinden açıklamada bulundu.

“25 yıllık yarış hayatımda en büyük hayalim Formula 1 Dünya Şampiyonu olmaktı. Yapılan zorlu çalışmalar, çekilen acılar, bütün fedakarlıklar bunun içindi. Ve şimdi bunu gerçekleştirdim. Kendi dağıma tırmandım ve şu anda zirvesindeyim. Bu rüyamın gerçekleşmesinde bana destek olan herkese büyük minnettarlık duyuyorum.”

“Dediğim gibi, bu sezon oldukça zorluydu. Geçtiğimiz iki yılda yaşadığım hayal kırıklıklarının ardından her alanda çılgıncasına zorladım ve daha önce tecrübe etmediğim şekilde kendimi motive ettim. Elbette ailemin de etkisi oldu. Vivian’a teşekkür etmek için kelime bulamıyorum, ona minnettarım. Bu yılın çok büyük bir yıl olduğunu biliyordu, şampiyonluğum için önemli bir fırsat olduğunun farkındaydı ve her yarıştan sonra bir sonraki yarışa hazırlanmam için elinden geleni yaptı, her gece kızımıza baktı.”

82

“Suzuka’da yarışı kazandığım gün, şampiyonanın kaderi benim ellerime geçtiği andan itibaren büyük bir baskı oluştu ve dünya şampiyonu olursam yarış hayatımı sonlandırmayı düşünmeye başladım. Abu Dhabi’de Pazar günü son yarışıma çıkabiliyor olabileceğimin farkındaydım ve bu his yarıştan önce kafamı rahatlattı. Her anın tadını çıkarmak istiyordum, çünkü bunun son kez olabileceğini biliyordum… ve ardından ışıkların sönmesiyle hayatımın en yoğun 55 turu başladı. Kararımı Pazar akşamı verdim. Bir gün sonra ilk olarak Vivian ve Georg’a (Nolte, Nico’nun yönetim ekibinden) kararımı ilettim, ardından da Toto’ya.”

“Bu kararımı açıklamamı zorlaştıran tek etken yarıştığım takımı zor bir duruma sokuyor olmam. Ancak Toto durumu anladı. Tamamen ikna olduğumu biliyordu. Yarış hayatımdaki en gurur verici başarı her zaman bu inanılmaz takımla, Gümüş Oklarla, Formula 1 Dünya Şampiyonluğu’nu kazanmak olacak.”

“Şimdi bunun tadını çıkaracağım. Önümüzdeki haftaların zevkine varmak, sezonu değerlendirmek ve yaşadığım her tecrübenin tadını çıkarmak için zamanım var. Bütün bunların ardından hayatımdaki bir sonraki virajı döneceğim ve orada benim için ne olduğunu göreceğim…”

1 Yorum

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz