Hamilton Rosberg’in Bırakmasına Şaşırmadı

2
Rosberg ve Hamilton.

Motor sporları camiasının geri kalanının aksine, Lewis Hamilton takım arkadaşı Nico Rosberg’in emeklilik kararına şaşırmadığını söyledi.

Bugün FIA ödül töreni öncesi şok bir açıklamayla Nico Rosberg, bir basın konferansı aracılığıyla kararını tüm dünyaya duyurdu. 2014 ve 2015’te Hamilton’a karşı yürüttüğü şampiyonluk savaşlarını kaybettikten sonra bu yıl şampiyon olmasının kararının arkasındaki ana sebep olduğunu belirten Rosberg, gelecek seneden itibaren sporun içinde olmayacağını söyledi.

Fakat Viyana’da Rosberg’in açıklamasının ardından konuşan Lewis Hamilton, bu kararı öngördüğünü söyledi.

“Spor onu özleyecek ve eminimki bir çok insan için bu bir sürprizdi. Ben muhtemelen buna şaşırmayan az insandan biriyim ama bunun sebebi onu çok, çok uzun zamandır tanımam. Ama bu motor sporları işte.”

“Nico ve Lewis’in Hikayesi” için buraya tıklayın.
Hamilton ve Rosberg, kartinge onlu yaşlarının başlarında beraber başlamış ve 2013 yılında birlikte Formula 1 takım arkadaşı olana kadar benzer yollardan geçmişlerdi.

Rekabetini özleyip özlemeyeceği sorulduğunda Hamilton, “Eh, 18 yıldır ilk defa bu sefer kazandı bu yüzden durmaya karar vermesi sürpriz değil. Ama aynı zamanda ilgilenmesi gereken bir ailesi var ve muhtemelen daha fazla çocuk istiyor ve Formula 1 zamanınızın çok fazlasını alıyor.”

“Rekabeti özlemek konusunda, tabii ki (özleyeceğim). 13 yaşımızdayken başladık ve sürekli şampiyon olmak konusunda konuşurduk ve bu takıma katıldığımda Nico buradaydı, yine çocukken hakkında konuştuğumuz bir şey. Kesinlikle çok garip olacak ve tabii ki gelecek sene takımda onu görmemek üzücü olacak.”

Hamilton, Rosberg’i gelecek sene düzgün bir savaşla mağlup etme isteği konusunda konuşmuştu fakat bu açıklama İngiliz pilotun yeni bir takım arkadaşıyla eşleşeceği anlamına geliyor.

“Tabii ki (şampiyonluğu) geri kazanmam için savaşmama izin vermemesi ayıp. Ama bu onun seçimi ve ben bu karara -yapabileceksen zirvede bırak- saygı gösteriyorum. Benim farkı bir bakış açım var. Şampiyonluğu son iki yıl kazandım ve her sene başka bir deneme şansı verdim.”

“Bu gerçekten benim halim ve ben kendi yeteneklerime ve her yıl yapabileceklerime devamlı olarak inanıyorum. Tekrar kazanacak olsam bile yeni bir fırsat elde etmek isterdim. Farklı rakiplerle rekabet etmeyi seviyorum ancak dediğim gibi 18 yıldır yarışıyoruz yani bu en kötü senaryo değil.”

2 YORUMLAR

  1. Nico Rosberg 5 tane yapacak heralde, yalnız Hamilton “Eh, 18 yıldır ilk defa bu sefer kazandı bu yüzden durmaya karar vermesi sürpriz değil.” açıklamasıyla yine Rosberg’e bir laf çakmış. :D

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz