Hamilton: Henüz Yarışı Düşünmüyorum

0

Hamilton, yegane amacının Abu Dhabi GP için pole pozisyonunu elde etmek olduğunu söyledi ve yarış hakkında veya stratejisi hakkında sıralamalara kadar düşünmeyeceğinin altını çizdi.

Hamilton, cuma antrenmanlarını lider bitirdikten sonra pazar gününe dair niyetlerini açıkladı.

“Başlamayı istediğim yerde başlıyorum. Ulaşmak için çalıştığım şey buydu. İkincilikte olmak için çalışmıyorum. Neler olacağını asla bilemezsiniz, fakat doğru dengeye sahip olduğumuzu ve kafamın o pole’ü almak için doğru yerde olduğunu umuyorum. Çünkü burada uzun zamandır pole elde edemedim. Pole pozisyonu burada çok yardımcı oluyor. Eğer öndeki aracı geçmek istiyorsanız aranızda 1.1 veya 1.2 saniye kadar hız farkı olmalı. Bu fark benimle Nico veya Red Bull’lar arasında yok. Dolayısıyla pozisyon her şey. Yani bu pole’e ihtiyacım var.”

Hamilton, Cumartesi gününden ötesine bakmak istemediğini söyledi. “Şu an tamamiyle sıralamalara odaklandım çünkü şimdilik nereden başlayacağımı bile bilmiyorum. O pole pozisyonuna ihtiyacım var, uğruna saldıracağım şey bu. Sonra Cumartesi akşamı yarışta ne yapacağımı düşünmeye başlayabilirim. Ama şu an zihnimin yüzde sıfırı yarışa odaklanmış durumda. Şu anda yarışa yönelik tek bir gram düşüncem bile yok. Şu an sadece kendimi kazanmak için yarışacak pozisyona getiriyorum, ihtiyacım olan şey de bu.”

Bu esnada, Hamilton cuma günü elde ettiği sonuçlardan da mutluydu: “Çok kötü değildi. İyi başladı, ilk seans gerçekten iyidi, uzun stint gerçekten iyiydi. Sonra ikinci seans o kadar iyi başlamadı ve yumuşak lastiklerle ilk stint çok vasattı.”

“Dokuz tur attım ve bir zaman elde edemedim, çok fazla trafiğin içindeydim, lastik kitliyordum ve bu çeşit şeyler yaşandı. Biraz sinir bozucu fakat ultra yumuşakları koyduğumda çok iyi gitti, sonra uzun stint de gerçekten iyiydi.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz