Vettel Vites Kutusunu Önemsemiyor

0

Sebastian Vettel, ikinci antrenman seansının sonunda karşılaştığı vites kutusu probleminin önemsiz olduğunu söyledi ve Ferrari’nin Abu Dhabi’de Mercedes’e yakın olacağını söyledi.

Vettel ikinci seansta etkileyici bir performansla, seansı lider kapayan Mercedes sürücüsü Lewis Hamilton’ın sadece 0.296 saniye gerisinde kaldı. Seansın son dakikalarında vites kutusu problemi nedeniyle aracını kenara çekmek zorunda kaldı fakat meselenin hafta sonunun ilerleyen kısımlarında vites kutusu cezasına yol açmayacağını söyledi.

Sorun çıkaran ünitenin antrenmanlar için özel vites kutusu olup olmadığı sorulduğunda Vettel, “Ben öyle düşünüyorum ama doğrulamak için diğer insanlara sormalısınız. Bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Amacımız bu değildi, turu tamamlayıp birkaç tur daha atmak sonra da start (antrenmanı) yapmak isterdim” dedi.

Ferrari, son üç senede ikinci defa bir sezonu zafersi kapatmanın eşiğinde. Fakat Vettel sezonu iyi kapatmaya kararlı ve pistte geçirdiği ilk 180 dakikadan sonra daha cesaretli.

“Sonucu etkilemek istemiyorum ama güçlü bir yarış geçirmek istiyorum, çok çok güçlü bir yarış geçirmek istiyoruz. Eğer bu onların arasına girmek veya önlerinde gitmek anlamına gelirse, yarış nasıl bir fırsat yaratırsa tabi, bu iyi haber olurdu. Onlar kesin favoriler. Bu bakımdan hiçbir şey değişmedi.”

“Bizim için zor bir yıl oldu. Detaylara girmeme gerek yok. Fakat savaşmak ve güçlü bitirmek için buradayız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz