Kimi Raikkonen: Rosberg’in Yaklaşımını Değiştirmesine Gerek Yok

0

Kimi Raikkonen, Formula 1 şampiyonun belirleneceği Abu Dhabi’de Nico Rosberg’in yaklaşımını değiştirmemesi gerektiğini düşünüyor.

Rosberg, 2016 sezonunda çoğunlukla yarış yarış düşünme mantelitesine güvendi ve sezon finalinde podyumda yer almasının -takım arkadaşı Hamilton yarışı nerede bitirirse bitirsin- ilk dünya şampiyonluğunu ilan etmek için yeterli olacağını biliyor.

Kimi Raikkonen, Alman pilotun Abu Dhabi’de yaklaşımını değiştirmesi için bir neden olmadığını ve Rosberg ya da Hamilton şampiyonluğu her kim kazanırsa kazansın hakedeceğini söyledi.

“Normalde yaptığınızdan farklı bir şey yapmanın bir anlamı olduğunu sanmıyorum.” diyen Raikkonen ekledi: “Bir yarışa her zaman denemk ve maksimumu elde etmeye için gelirsiniz. Açıkcası Pazar günü neler olacak bilmiyorum. Pazar günü ve hafta sonu göreceğiz. Neler olacağını kim bilir ama kim kazanırsa haketmiş olacak.”

2007’de benzer bir senaryoda, Raikkonen 17 puanlık farkı son iki yarışta başarıyla kapatmış ve şampiyonluğu Hamilton ve Alonso’nun bir puan önünde kazanmıştı.

2007’deki durumdan bahsederken Fiinli pilot şöyle konuştu: “Ben öyle bir durumdayken kaybedecek hiçbir şeyimiz yoktu, biz de herhangi bir yarışmış gibi gittik. Tek şansımız denemek ve kazanmak sonra diğerlerine ne olacağına bakmaktı.”

“Güçlü bir hafta sonu ve güçlü bir sezon sonu geçirmişti ve tabii ki bu yardımcı oldu. Takım mükemmel bir iş çıkardı ve tabii ki işin içine şans da girdi. Sonra her şey yerine oturdu.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz