Hamilton Rosberg’in Sürüşüyle Gurur Duyuyor

0

Lewis Hamilton, takım arkadaşı ve şampiyonluk rakibi Nico Rosberg’in bu yılki sürüşüyle gurur duyduğunu söyledi.

İki Mercedes sürücüsü, Abu Dhabi’deki sezon finaline başa baş giriyorlar, fakat ihtimaller Rosberg’in yanında. İkili çocukluk kariyerlerindeki go-kart döneminden beri arkadaş, fakat ikili şampiyonluk için yarıştıkça aralarındaki ilişki gerildi.

2014 sezonunda ilk defa şampiyonluk için karşı karşıya gelmelerinden beri ilişkilerinin nasıl değiştiği sorulduğunda Hamilton: “İlginç bir ilişki oldu. Çocuk olarak başladığımızda çok iyi bir ilişkimiz vardı. O zamanlar bir yarış hafta sonu çocukların kartingi içindi, yani eğlenmeye çıkıyordunuz, çıkıp sürüp geliyordunuz ve etrafta takılıyordunuz.”

“Mekanikerinize biraz bilgi verip Play Station oynamaya gidiyordunuz, tek tekerlekli bisiklet sürüyordunuz… Birçok ortak noktamız vardı. İkimiz de pizza seviyoruz, ikimiz de kutu kutu Kelogg Frosties yemeyi ve bütün çılgınca şeyleri yapmayı severdik. Büyük motosiklet turlarına giderdik, bunların hepsini yaptık. Ben hala bunların her birini yapıyorum fakat Nico bu bakımdan değişti, açıkça sadece kendine bakmaya çok odaklanmış durumda.”

“Tabii ki gençken yollarımız ayrıldı, o Formula BMW’ye gitti ben Formula Renault’a, ama sonra o Formula 1’e gitti ve bu çocukken sürekli hakkında konuştuğumuz bir şeydi. Tabii ki iniş ve çıkışlarımız oldu fakat neticede bence özellikle geçen yıl olduğumuz yaş itibariyle, ki tanıştığımız yaşı düşünürseniz epey yaşlıyız, üstesinden gelmeyi başarabildik.”

“Onun ve ailesinin adına gerçekten mutluyum, rekabetçi benliklerimizden geri adım atmış olmamızdan gurur duyuyorum, onunla ve bu seneki sürüşüyle gurur duyuyorum ve genel olarak onunla takım arkadaşı olmak benim için bir zevk oldu. Bunun devam edeceğine eminim.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz