Abu Dhabi GP FP2: Hamilton Günü Lider Kapattı

0

Abu Dhabi’de 2. serbest antremanların lideri, sabah ilk sırada yer alan Lewis Hamilton oldu. Lewis Hamilton’ı ilk seansda olduğu gibi takım arkadaşı Rosberg takip ederken Ferrari’den Sebastian Vettel 3. sırada yer aldı.

İlk seansta Mercedes ikilisinin en yakın takipçisi olan Red Bull pilotları ikinci seansta 4. ve 5. sırayı elde ettiler. Tutuk bir performans sergileyen Kimi Raikkonen 6. olurken ilk 10’u tamamlayan diğer isimler sırayla Bottas, Perez, Massa, Hulkenberg oldular.

Seansın ilk bölümlerinde ultra yumuşak lastiklerle hızlı tur denemeleri yapan pilotlardan Lewis Hamilton takım arkadaşı Rosberg’in 0.079 sn farkla önünde liderliği elde ederken, en yakın rakibi Ferrari’nin 0.269 saniye önünde yer alan Mercedes de Cuma gününden yarışın favorisi olacaklarını herkese göstermiş oldu.

Seansın orta bölümünden sonra yarış için hazırlıklara başlayan takımların attıkları turlarda ultra yumuşak lastiklerin performans düşümünün çok fazla olduğu gözlendi ve yarışta takımların bu lastikleri kullanmaktan kaçınacağı izlenimi oluştu.

FP2 Tüm Dereceler

2

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz