Vettel: 2016 İle Gurur Duyamayız

0

Sebastian Vettel, Ferrari’nin şampiyonluk savaşından uzakta kaldıktan sonra 2016 sezonuyla gurur duyamayacağını söyledi, fakat Alman pilot takımın aldığı sonuçlardan daha güçlü olduğuna inanıyor.

İtalyan takım bu yıla Mercedes’le şampiyonluk mücadelelerine girmek hedefiyle başlamıştı. Fakat takım bu sezon herhangi bir yarış kazanmayı başaramadı ve takımlar klasmanında Red Bull’un gerisinde üçüncü sıraya düştü.

Sürücüler klasmanında dördüncü sırada olan Vettel, hala Ferrari’nin geçen seneye göre ileriye doğru bir adım attığını düşünüyor. Fakat geçen sene üç yarış kazanan pilot, takımın hedeflere ulaşmada başarısız olduğunu itiraf ediyor.

“Her şeyin başında, araç geçen seneye göre iyi bir ileri adım. Bence performansımız aslında sonuçların gösterdiğinden daha iyi fakat koşullar her zaman iyi olmadı.”

“Yine de, bu yılla gurur duyamayız çünkü sezona şampiyonluk savaşı vermek için gelmiştik ve veremedik. Yani gelecek yıl için hedefimiz çok açık.”

“Biz dahil bütün takımlar için bu kadar değişiklikle araçları gelecek seneye hazırlamak büyük bir mücadele. Fakat bunun için buradayız.”

Hayal kırıklığı yaratan sezona rağmen, Alman pilot Ferrari’nin sıklıkla haksızca eleştirildiğini düşünüyor.

“Bence en kuvvetli noktamız takımın tecrübesi. Sıklıkla eleştiriye maruz kalıyorlar fakat bunun adil olduğunu düşünmüyorum. Çok sıkı çalışıyoruz, insanlar çok adanmış durumda.”

Vettel, Ferrari’nin Abu Dhabi’de hala sezona güçlü bir şekilde nokta koyabileceğine inanıyor, aynı zamanda pistle aracın uyumlu olmasını bekliyor.

“Savaşmak için buradayız. Sezonun bizim istediğimiz gibi gitmediğini defalarca söyledim fakat neticede savaşmak için buradayız. Genel olarak bizim için iyi bir pist olmalı. Neden öyle olmasın anlamıyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz