Paddy Lowe Gerilimi İtiraf Etti

0

McLaren teknik patronu Paddy Lowe, Mercedes’te son hafta sonu öncesi gerilim olduğunu itiraf etti. Fakat takımın iki araca da mükkemel dayanıklılık sağlayabileceğinden de emin.

Nico Rosberg ve Lewis Hamilton Abu Dhabi’ye şampiyonluk umuduyla gidecekler. Yine de Rosberg’in Hamilton karşısında 12 puanlık bir avantajı bulunuyor ve bu avantaj büyük ölçüde Hamilton’ın yaşadığı dayanıklılık sorunlarıyla alakalı. Fakat Paddy Lowe böyle bir şey yaşanmayacağından emin olduğunu söyledi.

“Bu sene ilk defa bir Formula 1 sezonunda 21 yarış gördük. Bu rekor yılın sürücüler şampiyonluğunun son yarışa kadar mücadeleye devam edildiği bir yıla denk geldiği unutulmamalı. Sporun izleyicileri için şahane bir şey. Tabii ki özellikle bizim takımımızda büyük bir gerilim anlamına da geliyor. Fakat takım bu tip durumları yönetmede ne kadar usta olduğunu son birkaç yılda gösterdi.”

“Bu haftaya başka bir haftaya nasıl yaklaşıyorsak öyle yaklaşacağız. Ana hedefimiz şampiyonluğun pist üstünde adil bir savaşla belirlenmesi olacak. Yıl boyu pist üstünde bazı sıkıntılarımız olsa da 2016 aslında takım tarihinde en güçlü dayanıklılığa sahip olduğumuz yıl oldu.”

Pireli’nin bu yıl yarışların birçoğuna daha yumuşak lastikleri getirmesi bir çok pistte tur rekorlarının kırılmasına sebep olmuştu. Lowe aynısını Abu Dhabi’de de bekliyor.

“Pirelli bu hafta sonu için ultra-yumuşak lastikleri de getirdi. Böylece biz de bu pistte daha öncekine göre çok iyi sıralama zamanları görebiliriz. Neticede, Marina’nın büyülü ışıklarının altında herkese hatırlanacak bir şey verecek muhteşem bir final umuyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz