Alonso 2017’den Umutlu

0

Fernando Alonso, gelecek sezon Honda’nın rekabetçi bir güç ünitesi üreteceğinden şüphesi olmadığını, büyük soru işaretinin McLaren’in Formula 1’deki yeni kurallara nasıl uyum sağlayacağı olduğunu söyledi.

Honda, geçtiğimiz sene spora döndüğünden beri performans ve dayanıklılık sorunları yaşıyor. Fakat 2015 güç ünitesindeki temel problemleri bu sene çözdü. Japon üretici, 2017’de atacağı adıma hazırlanırken, Alonso da Honda’nın McLaren aracının aşil tendonu olmayacağından emin.

“Geçen sene çokça zorlandıktan sonra, bu sene kendimizi keyif aldığımız ve orta sıra araçlarıyla mücadele ettiğimiz bir yerde bulduk. Gelecek yıl son adım atıp bundan çok daha fazlası için mücadele etmek istiyoruz. Bence yeni kurallar büyük bir fırsat çünkü her şey karışacak. Eğer ilk yarıştan itibaren hızlı bir araç üretebilirsek iyi iş çıkarma şansımız olacaktır.”

“Motor tarafında bence bu yıl geçen yıldan çok daha fazla şey öğrendik. Çünkü geçen yıl bütün mesele güç ünitesinin bir haftayı geçirmesini sağlamak, damalı bayrağı görmesini sağlamaktı. Güç konusunda talihsizdik, bataryalar konusunda talihsizdik, dayanıklılık konusunda talihsizdik, her şey konusunda talihsizdik. Yani öğrenmek zordu çünkü bütün mesele (motorun) çalışmasını sağlamaktı. Bence bu yıl motoru çok daha iyi idare ediyoruz ve bu yıldan güç ünitesi hakkında öğrendiklerimiz özellikle gelecek sene daha fazla işe yarayacak.”

“Büyük soru işareti olan şey yeni kurallar, yeni aerodinami. Bu konuda da eminim çünkü McLaren büyük kaynakları ve büyük imkanlarıyla büyük bir takım. Bence gelecek yıl için işler güzel görünüyor ve gelecek sezonu iple çekiyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz