Rosberg: Kazanarak Şampiyon Olmak İstiyorum

0

Nico Rosberg, podyumda yer alsa bile şampiyon olacağı bu hafta sonu gerçekleştirilecek Abu Dhabi yarışını kazanarak şampiyonluğunu kazanmaya kararlı olduğunu söyledi.

Rosberg son sezona takım arkadaşı Lewis Hamilton’ın 12 puan önünde giriyor. Bu, şampiyonluğun kendi ellerinde olduğu anlamına geliyor. Eğer ilk üçte bitirirse, Lewis Hamilton’ın sonucuna bakılmadan Rosberg şampiyon olacak. Fakat Rosberg zaferi hedeflediğinde ısrar ediyor.

“Lewis’le arka arkaya üçüncü yıl şampiyonluk yarışında olmak harika hissettiriyor. Sezonu galibiyetle kapatmak için elimden geleni yapacağım. Dinlenerek, arkadaşlarım ve aileme zaman ayırarak iyi bir hafta geçirdim. Yani iyi bir konumda olduğum hissediyorum.”

“Brezilya’da yarışta sonra her şeyi tek yarışlık düşüneceğimi söylerken şaka yapıyordum. Fakat düşündükçe, bunun kulağa o kadar da delice gelmediğine ikna oldum. Bu yarışa herhangi bir yarış gibi davranmam gerekiyor.”

Rosberg geçtiğimiz sezon Abu Dhabi’de kazanmış, fakat bu zafer Lewis Hamilton zaferi üç yarış önce garantiledikten sonra gelmişti. Yas Marina pisti 2014 sezonunda da Rosberg ve Hamilton’ın şampiyonluk mücadelesine tanıklık etmişti. Rosberg o yarışı aracının enerji geri dönüşüm sistemindeki (ERS) problemden ötürü 14. tamamlayabilmişti.

“Bir yarış hafta sonunda iyi bir iş çıkarmak her zaman bir mücadele oluyor. Bu sporda hiçbir şey kolay değil. Bu hafta sonu da farklı olmayacak ve benim hala iyi bir sonuç için mücadele etmem lazım.”

“Bu pistte geçen yıl kazanarak elde ettiim iyi anılarım var ve geçmişte her zaman güçlü olduğum bir yer. Yani kendimden emin hissetmem için her türlü sebebim var. Yaklaştıkça heyecanlanıyorum. Büyük bir savaş olacak ve umarım taraftarlar da sezonun sonlandıracak iyi bir şovi lzlerler.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz