Resmi: Ericsson Bir Yıl Daha Sauber’de

0

Suber Marcus Ericsson’ın 2017 için de takımda kalacağını resmen duyurdu.

Duyuru bugün Sauber’in sitesi üzerinden yayınlandı ve Ericsson’ın Sauber macerasını üçüncü seneye uzattığını resmileştirdi. Bu haber zaten padokta birçok kaynak tarafından bekleniyordu. Beklentinin sebebiyse İsveçli pilotun takımın yeni sahibi Longbow Finans ile olan yakın ilişkileriydi.

İsveçli pilot Sauber’in yeni hissedarları ve 2017 kurallarıyla neler başarabileceğini görmek için heyecanlandığını söyledi.

“Sauber F1 takımı ile bir sene daha yarışacak olmam harika bir haber. İki yılımı Sauber’le geçirdim, şimdi gerçekten evdeymişim gibi hissediyorum. Takım içindeki herkese bana yeniden güvendikleri için teşekkür ederim. Kişisel bir bakış açısından, Sauber kariyerim boyunca bir pilot olarak çok geliştim. İyi ve kötü günlerimiz de oldu. Fakat hep birbirimize tutunduk ve yapabildiğimiz kadar çok çalıştık.”

“Yeni hissedarlar geldiğinden beri takım içinde olumlu bir etki var, yani bu yeni döneme beraber girmek de heyecan verici olacak. Birçok motorsporu uzmanı her geçen gün Sauber’in bir parçası oluyor. Bu gelecek için iyiye işaret. 2017 için benim amacım bu sezonun ikinci yarısındaki performansımın üzerine koymak ve takımla birlikte çok çalışmaya devam etmek. 2017 sezonu için sabırsızlanıyorum. Böylece biz orta sıralara çıkabilir ve düzenli olarak puan kazanma hedefimizi gerçekleştirebiliriz.

Takım patronu Monisha Kaltenborn, Ericsson’u 2016 sezonunda gösterdiği takıma adanmışlığı için övdü.

“Marcus’un pilotumuz olarak 2017’de de bizimle kalacağını duyurmaktan ötürü kıvançlıyız. Şimdiki sezon boyunca Marcus, aşama kaydetmek için fazlasını yapma isteğini tekrar gösterdi. Bizimle zor zamanları atlattı, fakat üstesinden gelmeyi başardı. Son iki yıl boyunca kişisel gelişiminde büyük adımlar attı. Kişisel becerilerini pist içinde olduğu kadar pist dışında da gösterdi, özellikle durumlar kolay olmadığında.”

“O sadece iyi bir pilot değil, aynı zamanda takımla nasıl çalışılacağını bilen ve herkesi pozitif davranışlarıyla motive eden birisi. Formula 1 2017’de yeni bir çağa giriyor ve ben de Marcus’a takımı rekabete yeniden dahil edebileceği konusunda güvenebileceğime eminim.”

Açıklama aynı zamanda Sauber’in, Ericsson’ın yanında 2017 yılında kimin yarışacağını da zamanı gelince açıklayacağını belirtiyor. Felipe Nasr, ki kendisi takım için Brezilya’da çok kıymetli 2 puanı kaydetmişti, 2017 yılında Ericsson’ın yanındaki koltuk için en büyük aday olarak görülüyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz