Malezya Kontratını Yenilemeyecek

0

Bir ayrılık mesajı da Malezya’dan geldi. Malezya’nın ekonomi, spor ve kültür bakanları sporun geleceğinin olmadığını söylüyor.

Malezya yarışının geleceği, geçtiğimiz ay Sepang’ın hissedarları ekonomi bakanlığıyla bir araya gelince bir soru işareti haline gelmişti. Bu toplantı, kötü bilet satışlarından ve yerel medyada spora ilginin tarihin en düşün seviyesine gelmesinden sonra gelmişti.

Malezya gençlik ve spor bakanı Khairy Jamaluddin yarışın çok pahalı olduğunu ve Formula 1’i bırakıp daha popüler MotoGP’ye odaklanması gerektiğini söylemişti.

Sepang, Formula 1 için iki yıllık kontrata daha sahip. Fakat kültür ve turizm bakanı Nazri Abdul Aziz de bugün kontratın yenilenmeyeceğini söyledi.

“Güncel anlaşma 2016’dan 2018’e kadar. Yani bittiği zaman artık Formula 1 olmayacak. F1’e olan katılım düşüyor ve artık daha az ilgi var. Biz her sene 97 milyon dolar harcıyoruz. Formula 1’i ağırlama maliyetleri ilk seneye göre 10 kat arttı.”

Bu haber, Singapur ve Brezilya’nın takvimden çıkabileceğinin ardından geldi.

[btn btnlink=”http://www.damalibayrak.com/brezilya-gp-takvimden-cikabilir/” btnsize=”full” bgcolor=”#000000″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]Brezilya GP Takvimden Çıkabilir[/btn]

[btn btnlink=”http://www.damalibayrak.com/ecclestone-singapur-f1-yarisini-birakmak-istiyor/” btnsize=”full” bgcolor=”#000000″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]Ecclestone: Singapur GP F1’i Bırakmak İstiyor[/btn]

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz