Fernley: Dördüncülük Büyük Bir Başarı

0

Bob Fernley, Williams’ın önünde dördüncü olmanın Force India için iyi bir sonuç olduğunu söyledi. 

Silverstone merkezli takım, sezonun bitişine son bir yarış kala markalar klasmanında Williams’ın 27 puan önünde dördüncü sırada bulunuyor. Ancak delice bir sonucu rakiplerini önlerine geçireceğini kabul eden Force India, dördüncülükteki kaderlerinin ellerinde olduğunu biliyor.

Bob Fernley’e, Vijay Mallya için bu sırayı elde etmenin ne anlama geleceği sorulduğunda şöyle konuştu:

“Sadece manevi bir açıdan bakıyorum, üç dünya şampiyonluğu kazanmış takım önümüzde ve üç tanesi de arkamızda, bütçemizi de düşünürsek bu tesadüfen olmadı, bunu zamanla aşama aşama başardık. Kayda değer bir başarı. Bunun için teşekkür edecek 380 insanımız var.”

Fernley, Force India’yı ağırlığından daha fazlasını ortaya koymasına sebep olanlardan birinin de Vijay Mallya’nın takımını destekleme biçimi olduğunu söyledi. Fernley’e göre Vijay Mallya’nın desteği motive ve çalışkan bir ekiple birleştiğinde Force India’ya zorluklar yaşayan rakiplerini geride bırakmak için yardımcı oldu.

“Bence Force India çok güçlü bir yarış takımı ve herkes muazzam bir iş ahlakına sahip. Ve iyi bir patron tarafından yönetiliyoruz. İhtiyacımız olan her şeye sahip olduğumuzdan emin olmak için kaynakları ortaya koyuyor.”

“Kesinlikle önümüzdeki veya arkamızdaki takımların bütçelerine sahip değiliz, ama bence bu sadece eğer işinizi doğru yaparsanız ne kadar rekabetçi olabileceğinizi gösterir.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz