Bernie: Ferrari ve Mercedes Gidebilir

0

Bernie Ecclestone, Mercedes ve Ferrari’nn Formula 1’den yakın gelecekte çekileceğini söyledi.

Alman dergisi Auto Motor und Sport’a açıklamalar yapan Ecclestone, üst seviye takımları spora bağlayan Concorde Anlaşmasıyla ilgili problemleri işaret ederek, Mercedes ve Ferrari’nin yeni anlaşmanın imzalanacağı 2020 sezonundan sonrası için Formula 1’de kalmayabileceğini söyledi.

“Ferrari ve Mercedes’in kaçıp gitmesi başımıza gelebilir. Fakat dürüst olalım, eğer gerçekten yarışlar daha iyi olacaksa, bu berbat bir görüş olmayacaktır. Üreticilerin bizi eninde sonunda bırakacağını beklemeliyiz. Mercedes bir gün uygun görünce bırakacaktır, daha önce de böyle şeyler yaşadık. Honda, BMW ve Toyota’ya bakın, Formula 1 onlar için gerekli işi tamamladığında giderler. Bir minnettarlık yok.”

Ecclestone aynı zamanda röportajı fırsat bilerek Singapur yarışının geleceği hakkında da konuştu. Kontratı 2017 sezonunda bitecek olan Singapur yarışının geleceğini parlak görmeyen Ecclestone, organizatörlerin sözleşmeyi uzatmak isteyeceklerinden şüphe duyduğunu söyledi. Ecclestone’a göre bu görüşüsün sebebi organizatörlerin spordan almak istediklerini almış olmaları.

“Organizatörlerle de durum aynı. Singapur için neler yaptığımıza bir bakın. Evet, yarış Singapur’a büyük bir meblağa mâl oluyor. Fakat biz de onlara çok para veriyoruz.”

“Singapur (yarıştan sonra) bir anda bir yerden bir yere kullandığınız bir havalimanından fazlasına dönüştü. Şimdi amaçlarına ulaştıklarını düşünüyorlar ve artık bir yarış istemiyorlar.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz