Alonso Webber’in Peşinden Porsche’ye Gidebilir

0

Fernando Formula 1’de işi bittikten sonra, kariyerinin bir sonraki macerası için Porsche’ye gidebileceğini işaret etti.

Alonso uzun yıllardır Porshe’yle ilişkilendiriliyordu. Hatta İspanyol pilot, 2015 24 Saat Le Mans yarışı için Porsche’yle ön sözleşme imzalamış fakat bu sözleşme Honda tarafından engellenmişti. Alonso’nun yokluğundaysa görevi Force India pilotu Nico Hulkenberg yerine getirmişti.

Mark Webber’in ayrılığı sonrasında bir video aracılığıyla etkinlikte konuşan Alonso, bu hafta Bahreyn 6 Saat yarışından sonra yarış kariyerine nokta koyan Avusturalyalı pilottan övgüyle bahsetti ve kendisinin de bir gün F1’den Porsche’ye giden yolu kullanabileceğini söyledi.

“Fantastik bir kariyerin vardı şimdi bir de Porsche’yle başarı yakaladın. Beni beklemedin. Birlikte çok güzel olabilirdi. Ama yine etrafta olacağın için ben de senin macerana atıldığımda sana birçok şey soracağım. Gerçekten büyük bir adam. Ve en içten duygularımla en iyisini diliyorum.”

Alonso’nun McLaren sözleşmesi 2017’de bitiyor. İspanyol pilot her defasında Formula 1’deki geleceğinin yeni kuralların tekrar spora keyif getirip getirmeyeceğine bağlı olduğunu söylemişti.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz