Pirelli: Gelecek Sene Lastiklerde Sürpriz Olmayacak

0

Pirelli ekibinin lideri Paul Hembery, 2017 yağmur lastikleri ve yeni imkanlar hakkında umutlu konuştu.

Yağmurlu Brezilya yarışından sonra birçok sürücü Pirelli’nin “berbat yoğun yağmur lastikleri” hakkındaki şikayetlerini yeniden seslendirmeye başlamıştı. Lastikleri berbat olarak niteleyen Grosjean’a Kimi Raikkonen ve Marcus Ericsson da katıldı.

Paul Hembery’ye göre, lastikler gelecekteki problemleri gidermek için ilk defa sezon içinde test edilebilir.

“Dört ya da beş gün boyunca yapay ıslak bir zeminde yağmur lastiklerini test ettik. Olabildiğince farklı pistlere gittik, amacımız gelecek sezonki yağmur lastiklerini doğru noktaya getirmekti. Ve bunları da doğru araçlarda da yapmadık.”

“Gelecek yılın araçları Şubat-Mart periyodundan önce gelmeyecek. Yani testler de sürecek. Geçen sezon bu zamana göre kıyaslarsak en büyük avantajımız sezon içinde gerçek araçlar üzerinde test yapabiliyor oluşumuz ve bu gerçekten büyük bir değişim.”

“Tabii ki her şeyin ilk günden itibaren mükemmel olacağını söyleyemeyiz, ama çok az sürprizle karşılaşacağımıza eminim. En azından şimdi değişim için sezon boyunca çalışabilmek imkanına sahibiz. Üç yıl boyunca tek bir gün bile test yapmadan devam etikten sonra bu imkana sahip olmak bizim için inanılmaz bir durum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz