Perez, Ocon’la Çalışmayı İple Çekiyor

0

Force India pilotu Sergio Perez, Esteban Ocon’la çalışmayı iple çektiğini söyledi.

Sezonun yarısını Rio Haryanto’nun yerine dahil olduğu Manor’da geçiren Ocon, gelecek sene Nico Hulkenberg’in yerine Force India’ya geçecek. Ocon son iki sezon Formula 3 ve GP3’ü kazanan pilot, Mercedes sürücü geliştirme programının bir parçası olarak Mercedes tarafından yoğun olarak destekleniyor.

Ocon’un müstakbel takım arkadaşı Sergio Perez de Fransız pilotla beraber sürme şansının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

“Onun hakkında duyduğum her şey etkileyiciydi. Takım çok etkilenmişti ve hevesliydi. Kişiliğini gerçekten çok sevdiler, takımla iletişim kuru şeklini, verdiği geri dönüşleri sevdiler. Birlikte çalışmak kolay olacak. Takım ne zaman onun hakkında konuşsa çok mutluydu.”

“Nico (Hulkenberg) ile üç şahane yılımız oldu ve ondan çok şey öğrendim. Şimdi Esteban’dan öğrenmeyi iple çekiyorum. Farklı sürücülerden bir şeyler öğrenmek her aman iyidir. Yanımda hep yetenekli sürücüler olduğu için çok şanslıydım. Şimdi de Esteban. Genç bir sürücüden yeni bir şeyler öğrenmek için şahane bir fırsat.”

Ocon’a, 2014 yılında Force India’ya katılan Perez’le eşit muamele göreceği söylendi. Perez de her fırsatta Ocon’a yardım etmekten takımın yararına olacağı için çok mutlu olacağını söyledi.

“Ondan bir şeyler öğrenmeye açık olacağım. O bir şeyler öğrenmek isterse, ben de her takım arkadaşıma olduğum gibi ona da tamamiyle açık olacağım. Tabii ki onu mağlup etmek istiyorum fakat takım için birlikte çalışmak da isityorum. Bence bu çok önemli bir şey. Birbirimizi pist üstünde zorlayarak fakat pist dışında takıma ileri gitmesi için her zaman yardım ederek, Nico ve ben bunu son birkaç sene çok güzel işlettik.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz