Paddy Lowe Takım Ruhuna Vurgu Yaptı

0

Paddy Lowe, Mercedes’in şu anda “hiç olmadığı kadar güçlü” olduğuna inandığını söyledi ve Lewis Hamilton ve Nico Rosberg’in 2016 şampiyonluk mücadeledisini çok profesyonel bir şekilde geçirdiklerini vurguladı.

Şu anda pilotlar klasmanında sadece takım arkadaşları Rosberg ve Hamilton’ın şampiyonluk şansı bulunurken, Rosberg podyumda kalması durumunda şampiyonluğunu ilan edecek konuma ship.

Mercedes teknik şefi Paddy Lowe, “En iyi sezonlar mücadelenin son yarışa kadar devam ettiği sezonlardır ve biz bunu bir kez daha yarattık.” dedi ve sözlerine devam etti.

“İkisi de şampiyonluğu hak etti. Bekleyip neyin geleceğini göreceğiz. Lewis’I tebrik etmek lazım, son birkaç yarıştır çok çalışıyor. Gördüğümüz gibi her seferinde kazandı. Lewis F1 tarihindeki en iyi pilotlardan biri. Doğru şeyleri bir araya getirdiğinde onu mağlup etmek çok zor. Ama Abu Dhabi’de göreceğiz.”

“İtiraf etmeliyim, çok gergin geçmesi beklenen bir durum olmasına ragmen ikisi de şahane durumdalar, çok iyi bir havadalar, çok profesyoneller, birbirlerine iyi ayak uyduruyorlar. Sahip olduğumuz en iyi ilişkilerle, en iyi takım ruhuyla şu anda hiç olmadığımız kadar güçlüyüz. Bu noktada şampiyonanın finaline giderken bundan daha iyisini bekleyemezsiniz.”

Lowe, Abu Dhabi’de dayanıklılık problemlerinin şampiyonanın kaderini etkileyeceğinden endişe etmediğini de ekledi ve takımın böyle bir şeyin olmasını engellemek için elinden geleni yaptığını belirtti.

“Bunu düşünerek uykularımı kaçırmıyorum, çünkü takımın zaten iyi olan dayanıklılığı geliştirmek için çıkardığı şahane işi anlamış olmanın rahatlığı içindeyim.”

“Zaman zaman sorunlar yaşasak da, aslında şu anda bu takımda bugüne kadarki en dayanıklı halimizdeyiz. Abu Dhabi’de bir sorun olabilir tabii, ama olursa da sıradışı olacaktır. Kendime güvenebileceğim kadar güveniyorum çünkü bu sayede iki sürücüye de şampiyonluk için eşit şans vermiş olacağız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz