McLaren – Apple Görüşmesi Doğruymuş

0

McLaren grubunun otomotiv kısmının başındaki isim Mike Flewitt, takımı satın almak için bazı teklifler olduğunu doğrularken Apple konusuna açıklık getirdi.

Birkaç ay önce, Apple’ın McLaren’I alabileceğine yönelik spekülasyonlar yapılmış fakat o günlerde bu yalanlanmıştı. Fakat Reuters’la yapılan bir mülakatta, McLaren Otomotiv’in başkanı Mike Flewitt tam olarak ne yaşandığını açıkladı.

“Apple’dan bir teklif gelmedi. Ziyaret ettiler. Konuştuk. Neler yaptıkları hakkında konuştuk. Neler yaptıklarımız hakkında konuştuk. Gezdiler. Gerçek alamda bir teklife evrilmedi.”

McLaren’in geleceği hakkındaki konulara ilgi, Ron Dennis’in şirket yönetiminden el çektirilmesiyle birlikte son günlerde hız kazandı. Sky’a göre, Ron Dennis’in kovulması, diğer hissedarların Çinli yatırımcılara olumsuz yaklaşması sonucu ortaya çıktı.

Flewitt birçok farklı yerden takımı satın almak için teklifler olduğunu doğruladı fakat Bahreynli yatırım fonunun  ve Ojjeh’in takımdaki hisselerini korumakta kararlı olduklarını belirtti.

“Birkaç teklif oldu. Şu anki hissedarlarımızın konumundan memnunum ve şirketimizle devam etmek istiyorlar. İki tarafı da geliştirmek istiyorlar. Takıma gerçekten çok adanmış  olduklarını düşünüyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz