Palmer: 2017 Aracı Şahane Hissettiriyor

0

Jolyon Palmer, gelecek sezon kullanacağı RS17’yi rüzgar tünelinde görüp simülatörde kullandıktan sonra umutlu konuştu.

Geçtiğimiz hafta Renault’yla sözleşme yenileyen Jolyon Palmer, takımın 2017 aracının rüzgar tüneli versiyonunun müthiş olduğunu ve çok güzel göründüğünü söyledi.

Gelecek yıl Formula 1 araçları daha geniş bir şasiye, daha geniş kanatlara, daha geniş tekerleklere sahip olacaklar ve bu sayede tur zamanları da önemli ölçüde hızlanacak. Palmer da Renault 2017 aracı RS17 üzerinden bu ihtimali doğrularcasına konuştu:

“Simülatörde sürdüm ve gerçekten hızlı. Tabii ki yeni kurallar herkes için aynı ve biz Barselona’da yola çıkmadan diğerlerine göre nerede olduğumuzu bilmeyeceğiz. Fakat hızlar daha yüksek, aracı sürmek daha zor. Bence gelecek sene biz bu araçlara geçtiğimizde şimdikine göre daha büyük bir şov yaşanacak.”

Renault’nun Lotus’u satın almasından henüz bir yol sonrasında Palmer, takımın büyüklüğünde gözle görülür bir farklılık olduğunu söyledi.

“Bu yıl gerçekten çok daha büyük bir takım gibi hissettiriyor ve siz de çok daha büyük bir bütünün parçasıymış gibi hissediyorsunuz. Kaynakların miktarı ve gelen yatırımlar gerçekten kayda değer ölçüde arttı. Renault ön sıralarda olmak için geri döndü. Fabrikada ve hatta pistte koşturmayı hissedebiliyorsunuz. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmak için zorluyor. Geleceğin temellerini atmaya çalışıyoruz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz