Ecclestone: Singapur F1 Yarışını Bırakmak İstiyor

0

Bernie Ecclestone, Singapur GP’si şefinin artık daha uzun süre F1 yarışı düzenlemek istemediğini açıkladı.

Önümüzdeki yıl yapılacak yarıştan sonra mevcut sözleşmesi biten Singapur’un sözleşme yenileyip yenilememeyi değerlendirdiğine dair son bir kaç aydır spekülasyonlar bulunmakta.

Ancak pazar günü Alman yayın organı Auto Motor und Sport ile yaptığı röportaj sırasında Bernie Ecclestone, inancının Singapur’un yarış anlaşmasını uzatmayacağı yönünde olduğunu söyledi.

Ecclestone ayrıca, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde dünya şampiyonu Mercedes de dahil olmak üzere üreticilerin bir kısmının spordan ayrılmasının kendisini şaşırtmayacağını söyledi.

“Ferrari ve Mercedes kaçışlarını bize gösterebilirler” diyen Ecclestone ekledi: “Ama dürüst olmak gerekirse, yarışlar daha iyi hale gelirse bu korkunç bir görüntü olmayabilir. Biz yine de üreticilerin sporu terk edeceklerini ummak zorundayız. Mercedes, günü geldiğinde emekli olacak tıpkı daha önce Honda, Toyota ve BMW’de gördüğümüz gibi. Onlar(üreticiler) F1’de işleri bittiği zaman gidiyorlar. Hiç minnet duyguları yok.”

“Aynı şey organizatörler içinde geçerli. Singapur için yaptıklarımıza bir bakın. Evet, Singapur yarış düzenlemek için çok para harcamış olabilir, ama biz de onlara çok para kazandırdık.”

“Singapur bir anda bir yerden başka bir yere uçmak için kullanılan hava alanından çok daha fazlası haline geldi. Onlar artık hedeflerine ulaştıklarına inanıyorlar ve daha fazla yarış düzenlemek istemiyorlar.”

Singapur GP’sinin uzun vadeli geleceği hakkındaki şüphelerin yanında Brezilya ve Almanya GP’lerinin geleceği hakkında da ciddi sorular bulunmakta.

Henüz anlaşması kesinleşmeyen yarışlar hakkında konuşan Ecclestone, “Kanada’yı takvimde tutmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Zor olsa bile Brezilya için de aynı şeyi yapıyoruz.”

“Hockenheim konusuna gelirsek. Avrupada’ki diğer yarışlarla aynı şeyi uygulamıyorsak, Almanya’daki yarışı sübvanse(para yardımı sağlamak) edemeyiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz