Brezilya GP Takvimden Çıkabilir

0

Ecclestone, Interlagos hakkında pistin 2017 takvimindeki yerinin kesinlikten uzak olduğunu söylediğinden beri pistin geleceği hakkında şüpheler bulunuyor.

Ecclestone bu hafta, “Olimpiyatları ve Dünya Kupası’nı almak için bir sürü para harcadılar. Ve burada (Sao Paulo’da) organizatör yarışı tutmak istiyor. Kar etmek veya en azından zarar etmemek istiyor. İşin sonunda kaybedenler biziz çünkü bize paralarını ödeyemiyorlar.

Massa durumun yarış organizatörleri için zorlayıcı olduğunu fakat yarışın takvimden düşmemesi için ellerini açıp dua ettiğini söyledi.

“Eminim Bernie her zaman paranın riske girdiği pistlerde yaptığı gibi baskı yapıyor. Yani bildiğimiz Bernie. Şu an için Brezilya’da bir krizin içindeyiz. Gerçekten F1’in Sao Paulo’da kalmasını umuyorum ama tabii ki kaybetme ihtimalimiz de var.”

“Benim için cevap vermek çok zor. Sadece ne umuyorsam onu söyleyebilirim. Umarım Brezilya takvimde kalır fakat ülkemizde yaşadığımız kriz nedeniyle işlerin değişebileceği riski var. Umarım çözerler ve işler normalde olduğu gibi ilerler, biz de bu güzel yarışa devam ederiz.”

Massa, eğer Grand Prix takvimden düşerse ve griddeki tek Brezilyalı pilot olan Felipe Nasr koltuğunu kaybederse, Formula 1’in Brezilya’da popülaritesini büyük oranda kaybedebileceğini söyledi.

“Tabii ki Brezilya için bu olumsuz olur. Brezilya, özellikle Brezilyalılar, Brezilyalıları destekler. Eminim eğer gelecek sene gridde Brezilyalı olmazsa, F1’in Brezilya’daki hali için pek iyi olmayacaktır. Umarım Felipe gridde kalır ve umarım Brezilya GP yoluna devam eder.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz