Arrivabene: “Vettel’le Aramızda Sorun Yok”

0

Ferrari patronu Maurizio Arrivabene, Sebastian Vettel’le aralarında fantastik bir ilişki olduğu konusunda ısrarcı oldu ve Alman pilotun duygularını araç içinde veya dışında göstermesiyle ilgili bir probleminin olmadığını söyledi.

Arrivabene ve Vettel’in arasındaki ilişki, Ferrari’nin zafersiz 2016 mücadelesinin ikinci yarısından sonra sorgulanmaya başlanmıştı. Meksika yarışında telsizdeki öfkeli konuşmalarından sonra Alman pilot Charlie Whiting’den ve FIA’dan özür dilemişti. Bu olayların ardından Vettel, Ferrari’nin sezon öncesi beklentileri karşılayamamasına kızgın olup olmadığına dair sorular ortaya atılmaya başlandı.

Arrivabene, Vettel’in Ferrari’ye olan sabrının tükenmediğini hatta dört kere dünya şampiyonu olmuş pilotun zaferden uzak bir şekilde bitirmesine kızmasını hoş karşıladığını söyledi.

“Sebastian’la hiç problemim yok. Yani daha önce defalarca söyledim, Sebastian epey duygusal biri. Bazen bir Alman’dan ziyade bir Latino gibi görünüyor. Bence Christian Horner da bunu benim kadar iyi biliyordur.”

“Çok duygusal, çok tutkulu biri; özellikle sürüyorsa ve yarışta mücadele içindeyse. Bu bir öfke sorunu değil. Bazen biz hedeflerimiz aslında çok farklı olduğu için nasıl mutsuz oluyorsak  o da öyle mutsuz oluyor. Ama pes edecek biri değil, sonuna kadar mücadele eden birisi.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz