Arrivabene: Ferrari Bir Tutkudur

0

Maurizio Arrivabene, Bernie Ecclestone’un Ferrari hakkında yaptığı son yorumların önemsiz olduğunu söyledi.

F1.com’a verdiği röportajda Bernie Ecclestone, Ferrari’yi “bir İtalyan takımı gibi” işlemekle suçlamış, takımdaki tutkunun ilerlemenin önüne geçtiğini söylemişti. Ferrari, neredeyse on yıldır bir şampiyonoluk kazanamıyor. Aynı zamanda Sebastian Vettel’e 2015’deki 3 galibiyetten sonra verilen sözleri de tutmakta başarısız oldu.

[btn btnlink=”http://www.damalibayrak.com/1892-2/” btnsize=”full” bgcolor=”#000000″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]Bernie Ecclestone’un Ferrari ve Arrivabene Hakkındaki Sözleri İçin Tıklayın[/btn]

Arrivabene’ye göre bu eleştiriler Bernie’nin tipik eleştirileri ve çok fazla ciddiye alınmaması gerekiyor.

“Her şeyin başında, hepimiz Bernie’yi biliyoruz. Ertesi gün söylediğinin tam zıttını söyledi. Sonra benim öyle bir talebim olmamasına karşın bana gelip söylediklerini açıklamaya başladı. Tutku konusuna gelince. Ben Ferrari konusunda her zaman tutkulu oldum, hayatım boyunca. Söylemeden edemem, Ferrari bir tutkudur, bu işi yapmadan önce de öyleydi. Bu duygusal bir şey. Fabrikadayken caddeden karşıya geçip GT departmanına gidip üretimden yeni çıkan GT araçlarını görüyorum, benim için bu büyük bir duygu. Ve bu bir dezavantaj değil, bu bir rüya.”

Ecclestone aynı zamanda Arrivabene’nin işini yapmak istemeyeceğini de söyleyip İtalyan yöneticinin “Mercedes’te olduğu gibi bir kollamaya ihtiyacı olduğunu” söylemişti. Fakat Arrivabene bu konuda da Ecclestone’dan farklı düşünüyor.

“Eğer yanlış değilsem, benim yanımda bana yardım edecek birilerine ihtiyaç duyduğum söyleniyor. Öyle bir ihtiyaıcm yok. Ferrari yarış departmanının bir parçasıyım ve yanımda yüzlerce insan var. Mattia Binotto tarafından yönetilen yeni bir teknik grubumuz var. Çok istekliler, çok çok iyi çalışıyorlar. Yani bir takımımız var.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz