Esteban Ocon Force İndia’yla Büyük Şeyler Başarmayı Umuyor

0

Esteban Ocon, 2017’de katılacağı Force İndia ile birlikte büyük şeyler başarmayı beklediğini söyledi.

Mercedes destekli genç yıldız Esteban Ocon, Ağustos ayındaki Belçika GP’sinde Rio Haryanto’nun yerine Manor’da yarışmaya başlamış ve etkileyici performansı üzerine Brezilya GP’si hafta sonunun başında gelecek sezon Perez’in yanında Force İndia’da yarışacağı açıklanmıştı. Bu, 2016’ya DTM’de yarışak başlayan ve Renault’yla yedek sürücü sözleşmesi imzalayan Fransız sürücü için dikkat çekici bir yükselişin bir sonraki adımı.

Daha önce Force İndia ile test yapan Ocon, takımın kendisinden beklentilerini karşılamakta kararlı. Ocon, Force İndia’nın kendisini seçmesindeki ana faktörün ne olduğu sorulduğunda “Bence onlar bana inandı. Onlar birlikte büyük şeyler başarabileceğimizi düşündüler ve Nico Hulkenberg’den boşalan koltuğu güçlü bir sürücü ile doldurmak istediler. Bu zor bir görev, ama onun yerini mümkün olan en iyi şekilde doldurmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

Ocon, kısıtlı bütçesine rağmen her geçen yıl daha iyi performans gösteren bir takımda başarılı olmak için gerekli tecrübeden yoksun olduğu fikirlerini reddetti.

“Mümkün olan en iyi sonucu elde etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. Onların benden istedikleri her şeyi yapacağım ve daha fazlasını. Ben, çok sayıda simülatör çalışması yaparak fabrikada çok fazla vakit geçireceğim. Biz zaten bu konu hakkında konuştuk ve sıkı çalışma olmadan yaptıklarımızın bir işe yaramayacağı konusunda anlaştık. Bu yüzden sıkı çalışmaya ihtiyaç var.”

“Tecrübe için, 2014’den beri Formula 1 aracı sürüyorum ve o tarihten beri padokta bulunuyorum. Yani bu şansa sahip olmak için yeteri kadar hazır olduğumu hissediyorum.”

Birkaç aydır Fransız ile bağlantı kuran Renault, Ocon’un Force İndia’ya geçişi doğrulantıktan sonra Jolyon Palmer ile sözleşme imzaladı.

Renault’nun (Ocon’un)kararını bekleyip beklemediği sorulan Ocon, “Reanault’da bir seçenek vardı, Force İndia’da bir seçenek vardı ve herkes istediğini bekliyordu. Bu şekilde oldu, niçin böyle oldu bilmiyorum ama oldu.” şeklinde cevap verdi.

Force İndia ve Mercedes arasında çok yıllık bir sözleşme olmasına rağmen Ocon, imza konusunda son sözü söyleyen kişinin kendisi olduğunü söylüyor.

“Force İndia bana bir fırsat verdi. Mercedes benim kariyerimi yönetiyor ama beni Force İndia istedi. Mercedes, Force İndia üzerinde bir güç uygulamadı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz