Rosberg Abu Dhabi’de Nasıl Yarışacağından Emin Değil

0

Nico Rosberg, şampiyonanın kader yarışı Abu Dhabi’de nasıl bir yaklaşım izleyeceği konusunda kararsız olduğunu söyledi.

Alman pilot, son şampiyon ve takım arkadaşı Lewis Hamilton’ın 12 puan önünde şampiyona liderliğine devam ediyor. Bu duruma göre eğer Rosberg, Yas Marina’da 3. veya daha iyi bir sırada yarışı bitirirse Hamilton’ın sonucuna bakılmadan şampiyon olacak.

Tüm sezon boyunca Rosberg, şampiyonluk ihtimalleri ve umutları hakkında konuşmayı reddetmiş, bunun yerine tek bir yarışa odaklandığını belirtmişti. Fakat Rosberg, kariyerinin şimdiye kadarki en önemli yarışı hakkında güvenli bir şekilde üçüncülüğe mi oynayacak yoksa zafer için saldıracak mı emin olmadığını ifade etti.

[btn btnlink=”http://www.damalibayrak.com/roportaj-rosberg-yagmurdan-korkmuyor/” btnsize=”full” bgcolor=”#000000″ txtcolor=”#ffffff” btnnewt=”1″]Nico Rosberg’in Brezilya GP Öncesi Röportajı İçin Tıklayın[/btn]

“Son yarışa nasıl yaklaşacağımı henüz bilmiyorum. Perşembe günü (Abu Dhabi’de) biraz düşünmüş olunca size haber vereceğim. Her zamanki gibi zor bir hafta sonu olacak. Her zaman bir mücadele vardır, F1’de hiçbir şey kolay değil.”

Hamilton son zamanlarda son üç yarışı kazanarak ve aradaki puan farkını kırparak daha iyi bir formla son yarışa geliyor. Fakat dördüncü dünya şampiyonluğu için umutları hala kendi yapabileceklerinin dışında kalıyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz