Las Vegas’ta Bir Gece Yarışı Takvime Girebilir

0

Formula 1’in yeni yatırımcısı Liberty Media, takvimi 21 yarışın üstüne çıkarma niyetlerini tekrarladı ve Las Vegas yarışının hedeflerinde olduğunu söyledi.

Liberty Media, 2017 başında Formula 1’I devralacak olmaları sebebiyle spora tüm dünyadan yeni izleyiciler katmak istiyor. Takvim şu an 21 yarışa sahip ve şimdiden takımlara lojistik olarak yeterince baş ağrısı yaratıyor. Hatta şimdiki düzen, birçok takımın bütçe ve yönetim bakımından üst sınır olarak görülüyor.

Yine de, Formula 1’in gelirlerinin önemli bir kısmı pistlerden alınan ücretlerden geliyor. Liberty Media CEO’su Greg Maffei’ye göre takvimi genişletmek, gelişim için gerekli.

Maffei Reuters’a verdiği röportajda, “Bir noktaya kadar siz yarış sayısını arttırdıkça yükselen bir çıkar var. FIA daha fazla para kazanıyor, takımlar daha fazla para kazanıyor, biz daha fazla para kazanıyoruz. Tabii ki sadece arabaları dünyanın etrafında dolaştırarak yapabileceklerinizin bir sınırı var ama bence yarış sayısının biraz daha artırılmasını umabiliriz.

Amerika Birleşik Devletleri piyasası, Liberty Media yönetiminde spor için potansiyel bir gelişim alanı olarak görülüyor ve şirket, Amerikan şirketi olarak kendi topraklarında daha fazla yarış yapma arzusunu gizlemek gereği duymuyor. Las Vegas uzun zamandır muhtemel bir sokak yarışı konumu olarak söyleniyordu ve Maffei de Las Vegas’ın listede üst sıralarda olduğunu belirtti: “Las Vegas’ta bir gece yarışı yapma fikrini özellikle seviyorum. Fakat yeni girenler genelde daha fazla öder.”

Kaynak: ESPN

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz