Hamilton Abu Dhabi’de Baskın Bir Zafer Hedefliyor

0

Dördüncü dünya şampiyonluğunun peşinde koşan Lewis Hamilton, işe yaramayacak olsa bile takım arkadaşı Nico Rosberg’i olabildiğince büyük bir farkla yenmeye çalışacağını söyledi.

Sezonun son yarışı Abu Dhabi öncesi Nico Rosberg, 12 puan farkla pilotlar klasmanı liderliğini elinde bulunduruyor. Bu, Lewis Hamilton’ın şampiyon olabilmesi için takım arkadaşının podyumsuz bir finiş sonucu elde etmesi gerektiği anlamına geliyor. Hamilton, son 3 yarışı takım arkadaşı üzerinde kesin bir üstünlüğe sahip şekilde elde etti. Ancak Nico, her bir yarışı ikinci tamamlamasının şampiyonluk için yeterli olduğunu biliyordu.

Şampiyonluk yarışının kendi elinde olmadığıyla yüzleşen Hamilton, Abu Dhabi’de yapabileceği tek şeyin takım arkadaşı Nico Rosberg’i mümkün olan en büyük farkla yenmeye çalışmak olduğunu söyledi.

“Açıkçası, yaptığım işe devam etmek zorundayım.” diyen Hamilton ekledi: “Nico, bu yıl ikimizinde yarış dışı kaldığı Barcelona dışında tüm yarışları tamamladı. Yani o müthiş bir dayanıklılığa sahipti. Bence işler böyle devam ederse onu mağlup etmek çok zor olacak.”

“Bu yarışı kazanamayacağım anlamına gelmesin, son birkaç yarıştan aldığım enerji ve hızla yarışta önde olmak için gerçekten çok zorlayacağım. Tek yapabileceğim bu.”

Rosberg, Abu Dhabi’de yalnızca 3. bitirmek zorunda olsa da, geçtiğimiz yıl Yas Marina’da elde ettiği zaferi tekrarlamaya çalışacağını söyledi.

“Eh, mükemmel ve heyecan verici bir yarış hafta sonu ve büyük bir mücadele olacağından eminim. Yarışı kazanmak istiyorum ve bunu yapmaya çalışacağımdan ve başaracağımdan eminim. Geçmişte burada iyi deneyimler yaşadım. Ama tabii ki bunların bu seneye yardımı olmayacak.”

“Biliyorsunuz, bu yıl her seferinde sıfırdan başlıyoruz ve her seferinde farklı bir piste gidiyoruz. Evet, iyi hissediyorum hadi görelim. “

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz