Force India Ve Manor Ekstra Ödeme İstiyor

0

Force India ve Manor, Formula 1 patronu Bernie Ecclestone’a, gelecek yıl şampiyona ödemelerinin artırılması için teklif götürdü. 

İki takım geçtiğimiz yıl da Sauber’le birlikte benzer bir teklif yapmış ve bu teklif kabul edilmişti. Ancak her teklifin, Bernie Ecclestone’un onayından önce diğer takımların oy birliğiyle desteğine ihtiyacı var. Takımlar ödemeleri FOM’dan aylık olarak alıyorlar. Bu ödemeler belirlenirken takımın tarihi statüsü, kaç yıldır sporda olduğu ve bir önceki sene şampiyonayı hangi sırada bitirdiği kıstas alınıyor.

Ödemeler Dengesi

Ödemeler Şubat-Kasım ayları arasında yapılırken en büyük harcamalarının yapıldığı, takımların yeni sezona hazırlandığı Aralık-Ocak periyodu için bütçeler yetersiz kalıyor. Kuralların gelecek sezon büyük ölçüde değişecek olmasıyla birlikte, takımlar araç tasarımlarına sil baştan başlayacaklar ve bu da bu kış takımların üstüne daha fazla finansal baskı bindiriyor.882a6a754d1dfbb81f70b4b9037a5925

Force India

Force India’nın teklifinin bütçeyle bir alakasını olmadığı, bunun yerine önümüzdeki birkaç ay için nakit akışını düzenlemek için teklif götürüldüğü öğrenildi. Silverstone merkezli takım, bu sezon şampiyonayı dördüncü bitirecek ve Force India ismiyle takım tarihinin en iyi derecesi elde edilecek. Geçen seneden bir sıra yukarıda olacak Force India’nın 3 milyon dolar ekstra ödeme alması bekleniyor.

Manor Racing

Manor da Sauber’in Brezilya’da iki sürpriz puan almasıyla birlikte takımla klasmanında son sıraya, ödemeler tablosunda da bir alt satıra düştü. Manor takımı da yaptığı açıklamada ekstra ödemenin araç yapım süreci için istendiğini belirtti.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz