Ricciardo’nun Yarışını Vizörü Baltalamış

0

Daniel Ricciardo, tamamının yağış altında geçtiği ve sekizinci bitirdiğşi Brezilya’da yaşadığı vizör probleminin yarışını baltaladığını söyledi.

Takım arkadaşı Max Verstappen aracını üçüncülüğe sürerken bütün alkışları üzerine topladı, fakat Ricciardo bu esnada arkalarda çırpınıyordu. Hatta Ricciardo, genç takım arkadaşı Verstappen’in bu yolda kurbanlarından biri oldu. Ricciardo’yu kurban eden bir diğer şey de Red Bull takımı oldu. Yanlış stratejiden ayrı olarak, Ricciardo’nun yanlış zamanda pite girmelerine sebep olmaları da Ricciardo’ya bir 5 saniye cezasına mâl oldu.

Ricciardo, yarıştan sonra yaptığı açıklamada buharlı vizörünün görüşünü kısıtladığını ve aracı bu yüzden limite çıkaramadığını açıkladı.

“Sinir bozucu bir yarıştı. Bu stratejiyle gerçekten şansımız varmış gibi hissetmedik; ne zaman lastik değiştirsek güvenlik aracı veya kırmızı bayrak olaya dahil oldu. Sıralarımızı kaybettik. Tabii ki geleceği öngöremezsiniz fakat sürekli köşeye sıkıştırıldık.”

“Ama bugün en büyük zorluk görüşümdü. Vizörüm buhar tuttuğu için çok zorlandım. Vizörümü sürekli açıp sürekli temizlemek zorundaydım. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım. Aracın sekizincilikten çok daha iyi bir yerde olması utanç verici, pist temiz olduğunda hızımız iyiydi.”

Öte yandan takım patronu Horner da durumu onayladı: “Yağmur vizöründen aşağıya düzgün akmıyordu, sonra da buhar yapmaya başladı. Sonra da Ricciardo görüş sorunu yaşamaya başladı. Görüşü o haldeyken, Max’ı geçiş sırasında önüne geçene kadar göremedi bile.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz