McLaren Cephesi Brezilya’dan Üzgün Ayrılıyor

0

McLaren takım patronu Eric Boullier takımın teselli puanıyla ayrıldığı Brezilya yarışında anı değerlendirmekte başarısız olduğunu itiraf etti.

Yoğun yağmur ve kaotik yarış, Alonso için büyük fırsatlar yaratmıştı ve İspanyol pilot da bu fırsatlara göz kırparak 7. sırada ilerliyordu. Attığı bir spin Alonso’nun yarışını tamamiyle değiştirdi. Alonso’nun takım arkadaşı Jenson Button’ın durumu daha da kötüydü. Haftasonu boyunca yol tutuşuyla problemler yaşayan Jenson Button, iyi bir sürüşle aracını spinsiz ve olaysız damalı bayrağa kadar getirebildi. Fakat puan barajından çok uzakta, yarışı bitirebilenler içinde en son sıradaydı.

Boullier, takımın bu koşullar için tecrübeli olan şampiyon pliotların fırsatları değerlendiremediğini itiraf etti.

“McLaren-Honda için, unutmak isteyeceğimiz bir yarış oldu. Formula 1 içinse, gelecekte ıslak zeminde koşulan yarışlar için şovu geliştirmemiz gerektiğini bize öğreten bir yarış oldu.”

“Ne yazık ki iki pilotumuz da anın kıymetini bilemedi. Fernando tüm yarış boyunca çok cesur sürdü ve ilk 10 içinde yer aldı. Sonra 56. turda attığı spin onu geriye düşürdü. Geriye gelirkenki sürüşü muhteşemdi, 15 turda 7 aracı geçti. Hızını, cesaretini ve adanmışlığını gösterdi.”

“Jenson Cumartesi günü yaşadığı yol tutuşu problemlerinden kurtulmayı başaramadı ve kaygan zeminde neredeyse hiç tutuş yakalayamadı. Jenson’ın aracıyla ilgili neler yanlış gitti bir inceleyeceğiz.”

10.lukla yetinen Alonso da konu hakkında Boullier’le benzer görüşlere sahip: “Sanırım daha iyisini hedefliyorduk. 10. başlayıp 10. bitirdim ve önümde başlayıp yarışı bitiremeyenler oldu. Yani kesinlikle önümüze çıkan fırsatları iyi değerlendiremedik.”

McLaren buradaki sonuçlarla birlikte son yarışa Toro Rosso’nun 12 puan önünde 6. sırada geliyor. Bir sıra yükselmek Toro Rosso’ya büyük bir gelir sağlayacağından İtalyan takımın Abu Dhabi’de elinden geleni yapması bekleniyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz